17.08.2019, 18:59 | Šport | Futbal

Lobotkovej Celte nevyšiel úvodný zápas: Real zvíťazil aj po červenej karte Modriča

Futbalisti Realu Madrid vstúpili do nového ročníka La Ligy víťazstvom 3:1 na ihrisku Celty Vigo.

5

V drese domácich hral slovenský reprezentant Stanislav Lobotka do 75. minúty, duel po červenej karte nedohral stredopoliar Realu Luka Modrič.

Real sa prvýkrát gólovo presadil v 12. minúte, keď po prihrávke Garetha Balea z ľavej strany poslal loptu zblízka do siete Karim Benzema. Domáci sa v nadstavenom čase prvého polčasu už tešili z vyrovnania, no zásah Braisa Méndeza po overení systémom VAR neplatil pre predchádzajúci ofsajd.

VAR bol v hre aj v druhom polčase a znamenal červenú kartu pre Modriča. Ten v súboji pri čiare stúpil na achilovku Denisa Suareza a rozhodca ho po prezretí videa poslal predčasne pod sprchy. Real napriek tomu poistil svoj náskok ďalšími dvoma gólmi. Najskôr Lobotka nedostúpil Toniho Kroosa a ten výstavnou ďalekonosnou strelou od brvna zvýšil na 2:0 a desať minút pred koncom sa presadil Lucas. Skóre uzavrel v nadstavenom čase domáci Iker Losada.