17.08.2019, 11:24 | Šport | Futbal

Ďalšia obrovská rana pre Barcelonu: K zranenému Messimu pribudol aj Suarez

Futbalisti FC Barcelona sa budú musieť možno dlhší čas zaobísť bez útočníka Luisa Suareza.

5

Uruguajský reprezentant utrpel v piatkovom otváracom zápase novej sezóny španielskej La Ligy na pôde Athletica Bilbao zranenie lýtkového svalu na pravej nohe.

Suarez duel nedohral, už v 37. minúte ho musel nahradiť na trávniku Rafinha. Pre Kataláncov je to ďalšia citeľná strata v útoku, pre rovnaké zranenie im chýba aj Argentínčan Lionel Messi, ktorý nemohol nastúpiť v ligovej ouvertúre.

Vedenie FCB v sobotu potvrdilo Suarezovo zranenie, nešpecifikovalo však, ako dlho by mohol 32-ročný kanonier majstrovi chýbať. Podľa španielskych médií mu hrozí dlhšia pauza.

Barcelona v prvom zápase nového ligového ročníka podľahla Bilbau 0:1. O prvej prehre "blaugranas" v úvodnom dueli sezóny za uplynulých desať rokov rozhodol gólom nožničkami v 89. minúte veterán Aritz Aduriz. Informáciu priniesla agentúra AFP.