utorok 20. 8.
Anabela
31°C  Polooblačno  |  Bratislava
14.08.2019, 23:49 | Šport | Futbal

Superpohár ponúkol krásne futbalové divadlo: V dramatickom zápase zvíťazil po penaltách Liverpool

Zápas ako remeň! Superpohár v Istanbule medzi dvoma anglickými zástupcami ponúkol futbalové predstavenie, ktorého rozuzlenie nastalo až v penaltovom rozstrele.

5

Prvú trofej sezóny získal FC Liverpool po víťazstve nad FC Chelsea. Vedenia sa ujala FC Chelsea zásluhou francúzskeho útočníka Oliviera Girouda, ktorý v 36. minúte zúžitkoval prihrávku novej akvizície "The Blues" Christiana Pulišiča.

Liverpool odpovedal bezprostredne po zmene strán, keď sa zblízka presadil Mané. Po riadnom hracom čase svietilo na ukazovateli nerozhodné skóre 1:1.

V 5. minúte predĺženia naklonil misky váh na stranu "The Reds" opäť Mané, ktorý nechytateľne zakončil zvnútra veľkého vápna. Odpoveď Chelsea však prišla o 6 minút neskôr, keď sa po spornej penalte presadil Jorginho.

Rozuzlenie priniesli až pokusy z bieleho bodu, kde zahviezdil brankár "The Reds" Adrain a FC Liverpool tak zvíťazil v pomere 3:2 (5:4 po pen.) a teší sa tak z prvej trofeje získanej túto sezónu.