sobota 20. 7.
Iľja, Eliáš
24°C  Polooblačno  |  Bratislava
11.07.2019, 21:04 | Šport | Futbal

Trnava začala európsku púť prehrou: Radnik Bijeljina jej hráčov dokonale eliminoval

Futbalisti Spartaka Trnava prehrali v prvom zápase úvodného predkola Európskej ligy 2019/20 na trávniku bosnianskeho tímu Radnik Bijeljina 0:2.

Domácim vyšiel najmä herný úsek na prelome polčasov, keď skórovali Nedim Mekič a Velibor Djurič. "Andeli" sa ťažko dostávali do šancí a dvojgólové manko budú chcieť zmazať v domácej odvete, ktorá je na programe budúci štvrtok o 20.45 h.

Víťaz Slovenského pohára v prvom polčase ani raz nevystrelil do priestoru bránky a už po šiestich minútach čelil veľkej príležitosti súpera. Prudkú strelu k žrdi od Seida Zukiča však Dobrivoj Rusov zneškodnil. V 34. min sa už hráči Radniku ujali vedenia. Mekič si počkal vo voľnom priestore tesne za pokutovým územím a presným volejom prekonal bezmocného Dobrivoja Rusova.

Hneď po prestávke pridali domáci druhý gól, v 48. min si urobil miesto v šestnástke kapitán Djurič a poslal loptu okolo Rusova presne k žrdi. Trnavčania zareagovali na nepriaznivý vývoj viacerými zmenami v zostave a zvýšili aktivitu smerom dopredu, no nedokázali si vypracovať výraznejšiu šancu. Naopak, Djurič mohol pridať v 76. min tretí gól Radniku, no vo veľkej príležitosti ho vychytal Rusov.

Radnik Bijeljina (Bos. a Herc.) - Spartak Trnava 2:0 (1:0)
Góly: 34. Mekič, 48. Djurič, ŽK: 54. Popara, 83. Djurič - 36. Dangubič, 74. Sobczyk, 83. Lovat, rozhodovali: Činkov - Džuganski, Sokolov (všetci Bul.)

Zostavy:
Radnik Bijeljina: Kozič - P. Sušič, Simonovič, Šubert, Radovič - Popara, Mekič (86. Bradonjič) - Peco, Djurič, Maksimovič (79. Plavšič) - Zukič (66. Motika)
Spartak Trnava: Rusov - Turňa (55. Oršula), Menich, Mitrea, Lovat - Halilovič, Dangubič (79. Kelemen), Tešija, Jakúbek (55. Sobczyk) - Mihálek, Tavares