11.06.2019, 23:01 | Šport | Futbal

Gólová kanonáda v podaní Nemecka: Estónci dostali riadny výprask

Futbalisti Nemecka deklasovali v utorňajšom súboji C-skupiny kvalifikácie o postup na Euro 2020 hráčov Estónska 8:0.

O zisku troch bodov rozhodli už v úvodnom dejstve, v ktorom zaznamenali päť presných zásahov. Majstrov sveta z roku 2014 poslal v desiatej minúte do vedenia Marco Reus a v prvom polčase sa presadil ešte raz. Rovnako dva góly zaznamenal Serge Gnabry, pôsobiaci v mníchovskom Bayerne. Zverenci Joachima Löwa si udržali stopercentnú bilanciu a po troch výhrach majú skóre 13:2.

Za nečakanú prehru v Turecku 0:2 sa revanšovali úradujúci svetoví šampióni Francúzi, ktorí poľahky zdolali futbalového trpaslíka z Andorry 4:0. Strelecky sa presadilo kvarteto rôznych strelcov, pričom víťazný gól si pripísal na svoje konto Kylian Mbappé. Rolu favorita potvrdili aj hráči Belgicka, ktorí zdolali reprezentantov Škótska 3:0. O dva góly sa postaral útočník Romelu Lukaku a v nadstavenom čase uzavrel gólový účet stretnutia Kevin De Bruyne.

Prvý gól v kvalifikácii o postup na kontinentálny šampionát síce inkasovali Taliani, ale napokon sa radovali zo zisku troch bodov. Skóre duelu s Bosnou a Hercegovinou otvoril hosťujúci Edin Džeko, ale po zmene strán dokázala "squadra azzurra" vývoj stretnutia otočiť. V 49. min vyrovnal Lorenzo Insigne a štyri minúty pred koncom rozhodol o talianskom triumfe Marco Verratti. Toho možno označiť za sviatočného strelca, keďže predtým naposledy skóroval za národné mužstvo v roku 2013.