26.04.2019 07:01 | Šport | Hokej
Video

Columbus v play off prvý raz padol: Chára hral, Halák zasa zohrieval lavičku

Úvodné dva zápasy 2. kola play-off zámorskej hokejovej NHL sa stali korisťou domácich tímov.

Boston doma zdolal Columbus 3:2 po predĺžení a hráči St. Louis si poradili so súpermi z Dallasu 3:2 v riadnom hracom čase. V piatok pokračuje semifinále konferencií duelmi New York Islanders - Carolina a San Jose - Colorado.

Boston uštedril Columbusu vôbec prvú prehru v tohtoročnej vyraďovacej časti, kedže Blue Jackets predtým zdolali víťaza základnej časti Tampu Bay Lightning 4:0 na zápasy. Víťazný gól Bruins strelil v šiestej minúte predĺženia Charlie Coyle, ktorý predtým 4:35 min pred koncom tretej tretiny aj vyrovnal na 2:2. Slovenský kapitán Bostonu Zdeno Chára odohral 22:46 min s bilanciou 2 strely na bránku, 2 "hity", 2 zablokované strely a 1 mínusový bod. V bránke domácich dostal prednosť Fín Tuukka Rask pred Jaroslavom Halákom. Slovenský gólman Bruins sa počas play-off ešte do bránky nedostal.

Play-off zámorskej hokejovej NHL - semifinále konferencií:

VÝCHODNÁ KONFERENCIA
Boston - Columbus 3:2 po predĺž. (1:0, 0:0, 1:2 - 1:0) - stav série 1:0
Góly: 11. Acciari (McAvoy), 56. Coyle (M. Johansson, Krug), 66. Coyle (M. Johansson, Heinen) - 48. Dubinsky (Nash, S. Jones), 48, Dubois (Panarin, S. Jones).

ZÁPADNÁ KONFERENCIA
St. Louis - Dallas 3:2 (1:0, 1:1, 1:1) - stav série 1:0
Góly: 6. Fabbri (Barbašev, Parayko), 39. Tarasenko (B. Schenn, Pietrangelo), 44. Tarasenko - 31. Spezza (Klingberg, Zuccarello), 58. Jamie Benn (Hintz, Seguin).