24.04.2019 23:13 | Šport | Futbal

City ovládlo Manchester: Guardiola a jeho družina sú blízko titulu v Premier League!

Futbalisti Manchestru City zvíťazili v zápase 33. kola najvyššej anglickej súťaže nad mestským rivalom United 2:0.

5
V prvom polčase mali väčšie šance, ale pri dvoch strelách Raheema Sterlinga sa vyznamenal brankár David de Gea. Hostia sa strelecky presadili až po prestávke. V 54. min úspešne zakončil individuálnu akciu Bernardo Silva a o dvanásť minút neskôr uzavrel gólový účet stretnutia striedajúci Leroy Sané.

V druhom stredajšom zápase futbalisti Arsenalu prekvapujúco prehrali na pôde Wolverhamptonu 1:3. Rozhodnuté bolo už po úvodnom dejstve, keď sa postupne zapísali do streleckej listiny Rúben Neves, Matt Doherty a Diogo Jota. Kanonieri prehrali tretí z ostatných štyroch duelov a výrazne si komplikujú účasť v elitnej štvorke Premier League. Ich čestný úspech zaznamenal v 80. min grécky obranca Sokratis Papastathopoulos.

Výsledky stredajších stretnutí 33. kola najvyššej anglickej futbalovej súťaže Premier League 2018/2019:

Wolverhampton - Arsenal 3:1 (3:0)
Góly: 28. Neves, 37. Doherty, 45.+ Diogo Jota - 80. Papastathopoulos

Manchester United - Manchester City 0:2 (0:0)
Góly: 54. B. Silva, 66. L. Sané