piatok 19. 4.
Jela
23.03.2019, 22:50 | Šport | Futbal

Výhru zariadil kapitán: Ramos napodobnil legendárneho Panenku

Futbalisti Španielska splnili úlohu favorita a v sobotu doma zvíťazili v F-skupine kvalifikácie majstrovstiev Európy 2020 nad Nórskom 2:1.

4

Španieli otvorili skóre už v úvode zápasu zásluhou Rodriga, ale napriek veľkej prevahe ďalšie zásahy nepridali. To sa im mohlo vypomstiť v 65. minúte, keď premenil pokutový kop Joshua King. Prekvapenie sa však nekonalo, už o šesť minút neskôr ukázal rozhodca Andris Treimanis na biely bod na opačnej strane a Sergio Ramos zabezpečil pre domácich plný bodový zápis.

V ďalších zápasoch "efka" zvíťazili domáci Švédi nad Rumunmi 2:1 a rovnakým pomerom uspela Malta nad Faerskými ostrovmi.
Víťazstvom do kvalifikácie vstúpilo aj Taliansko. V J-skupine si na vlastnej pôde poradilo s Fínskom 2:0. Víťazný gól strelil už v 7. minúte Nicolo Barella, poistku pridal v závere 19-ročný Moise Kean.

Úspešní boli v "jéčku" aj Gréci, v Lichtenštajnsku zvíťazili 2:0. Úvodný gól strelil v nadstavenom čase prvého polčasu Konstantinos Fortounis, konečný výsledok stanovil v 80. minúte Anastasios Donis. Program 1. kola J-skupiny skompletizovala Bosna a Hercegovina, ktorá doma zdolala Arménsko 2:1.

Švajčiarsko zvíťazilo vo svojom úvodnom stretnutí v D-skupine v Gruzínsku 2:0. Zverenci slovenského trénera Vladimíra Weissa odolávali súperovi do 57. minúty, keď skóroval Steven Zuber. Gólovú poistku Švajčiarov pridal v závere duelu Denis Zakaria.

V ďalšom zápase "déčka" sa Írsko prekvapujúco natrápilo, ale napokon si z Gibraltáru odviezlo všetky tri body. Jediný gól strelil po zmene strán Jeff Hendrick.