21.03.2019 20:22 | Šport | Hokej

Boj o Tipsport ligu vyrovnaný: Rozhodne až siedmy zápas

Hokejisti HK Dukla Michalovce zvíťazili v šiestom zápase baráže o Tipsport Ligu nad MsHK DOXXbet Žilina 2:0 a vyrovnali stav série hranej na štyri víťazstvá na 3:3.

Aj po šiestom zápase tak platí, že v sérii o účasť v najvyššej súťaži vyhráva zakaždým domáci tím. Rozhodujúci duel je na programe v sobotu 23. marca v Žiline.

HK Dukla Michalovce - MsHK DOXXbet Žilina 2:0 (0:0, 1:0, 1:0)
Góly: 34. Mašlonka (Giľák, Valečko), 49. Dvurečenskij. Rozhodovali: Jonák, Goga - Bogdaň, Jobbágy, vylúčení: 4:2 na 2 min., presilovky: 0:0, oslabenia: 1:0, 4327 divákov.
 /stav série: 3:3/

zostavy:
HK Dukla Ingema Michalovce: Trenčan – Bdžoch, Kolba, Korenko, Novický, Valečko, Linet, Mesaroš, Bojko – Mašlonka, Piatak, Giľák – Safaralejev, Cútt, Róth – Dvurečenskij, Banovský, Gavrik – Chalupa, Toma, Hamráček
MsHK DOXXbet Žilina: Fučík – Matejka, Piegl, Hudec, Dubeň, Mendrej, Bagin, Turian, Surán – Jenčík, Húževka, J. Ručkay – Surovka, Milý, Rehák – Hvila, Podešva, Beránek – Ondruš, Hrazdíra

Úvod zápasu poznamenala situácia z 3. minúty, keď sa po jednom zo súbojov rozbilo plexisklo a v hre sa pokračovalo až po jeho vyše 25-minútovej výmene. Prvá tretina priniesla skôr opatrnejší hokej, aj keď ofenzívne aktívnejší boli domáci hráči. Do nádejnej príležitosti sa však v 13. minúte dostal Žilinčan Milý, Trenčana však neprekonal.

Aj v druhej časti bola hra najmä o vyčkávaní na chybu súpera a miernej prevahe domácich. V 34. minúte odviedol dobrú prácu Giľák a jeho prihrávku zužitkoval pred bránkou Mašlonka - 1:0. Vyrovnať mohol Surovka, zblízka však Trenčana neprekonal a na opačnej strane nebol v závere druhej časti úspešný ani Hamráček.

Hostia sa k tlaku dostávali najmä v presilovkách. Pred Trenčanom bolo rušno najmä v 48. minúte, no Michalovčania oslabenie nielenže prežili, ale v ňom pridali aj druhý gól. Po pravom krídle unikol Dvurečenskij a prekonal Fučíka - 2:0. Ďalší gól domácich nepridal po individuálnej akcii Safaralejev, na opačnej strane Jenčík nepremenil sľubnú šancu. Skóre sa už nezmenilo, o víťazovi baráže tak rozhodne až siedmy zápas.