pondelok 21. 10.
Uršuľa
10°C  Polooblačno  |  Bratislava
01.03.2019, 20:37 | Šport | Hokej

Hráči tímu z KHL predviedli niečo nevídané: Päť gólov v jednej tretine s minimálnym počtom striel

Hokejisti Salavatu Julajev Ufa zvíťazili v piatkovom treťom zápase 1. kola play off Východnej konferencie KHL nad Metallurgom Magnitogorsk 5:1 a ujali sa vedenia v sérii 2:1

Domáci rozhodli o svojom triumfe už v prvej tretine, v ktorej strelili všetky svoje góly. Už v tretej minúte otvoril skóre Omark, to však ani zďaleka nebolo všetko. Už o minútu neskôr bolo 3:0, keď sa presadil Hartikainen a Kadejkin. Po tomto góle hosťujúci tréner logicky vystriedal brankára. Ani to nepomoholo, do konca tretiny sa Ufa presadila ešte dvakrát.

Zaujímavé je aj to, že za celú prvú tretinu vyslali domáci hokejisti na bránu súpera len 8 striel, z čoho až 5 skončilo v sieti. Naopak, Mettalurg poslal na brankára až 18 pukov a z toho za jeho chrbtom neskončil ani jeden jediný.

KHL - 3. zápas 1. kola play off - sumár:

Východná konferencia:

Salavat Julajev Ufa - Metallurg Magnitogorsk 5:1 (5:0, 0:0, 0:1)
Góly: 3. Omark, 4. Hartikainen, 4. Kadejkin, 13. Rybin, 20. Kemppainen - 58. Zajcev