Daniel
26°C  Oblačno  |  Bratislava
20.02.2019, 19:47 | Šport | Hokej

Ďalší debakel Slovana: Hráči Jokeritu si schuti zastrieľali

Hokejisti Slovana Bratislava prehrali v stredajšom zápase Kontinentálnej hokejovej ligy (KHL) na ľade Jokeritu Helsinki 1:7. "Belasí" neuspeli tretíkrát za sebou.

Sezónu zakončia v piatok 22. februára v Soči. Dosiaľ v nej nazbierali iba 15 víťazstiev (desať v riadnom hracom čase) - najmenej počas pôsobenia v KHL.

Slovanisti absolvovali duel s jediným brankárom. Jakuba Štěpánka, ktorý dostal dištanc na päť zápasov za inzultáciu rozhodcu v pondelkovom zápase v Rige, nahradil len osemnásťročný Michal Vojvoda. Úlohu brankárskej dvojky prebral útočník Casey Bailey.

Jokerit Helsinki - Slovan Bratislava 7:1 (2:0, 2:0, 3:1)
Góly: 3. Joensuu (Regin, J. Jensen), 11. Joensuu (Moses, Regin), 32. Moses (Grant, O'Neill), 34. Mäki (Rasanen, Kivistö), 42. O'Neill (Vesalainen, Manninen), 42. Anttila (Pihlström, Niemi), 58. Lauridsen (J. Jensen, Ikonen) - 58. Liška (Rau, Taffe). Rozhodovali: Belov, Oskirko - Kučava, Šalagin, vylúčení: 4:5 na 2 min, presilovky: 2:0, oslabenia: 1:0, 10.027 divákov.
Jokerit Helsinki: Zapolski – Grant, Lööv, Stollery, Kivistö, Lauridsen, J. Jensen, Rasanen, Nurmikanta - O'Neill, Manninen, Vesalainen - Moses, Regin, Joensuu - Ikonen, Platt, Mäki - Anttila, Niemi, Pihlström
Slovan Bratislava: Vojvoda – Sersen, Bačík, Klok, Grman, Boldižár, Švarný – Jeglič, Sukeľ, Liška – Rau, Taffe, Chipchura – Baranov, Buc, Sloboda – Bailey
Ani jednému z protagonistov stredajšieho zápasu už o nič nešlo a podľa toho vyzerala prvá tretina. S výnimkou gólových situácií si nevytvoril významnejšiu šancu Jokerit ani Slovan. Domáci otvorili skóre už v 3. minúte, keď uplatnil dôraz pred Vojvodom Joensuu. Ten istý hráč pridal aj druhý zásah, v 11. minúty presne zamieril z medzikružia.

V šetriacom režime pokračovala aj druhá tretina. V 10. minúte putoval na trestnú lavicu Švarný a vzápätí ho nasledoval Bačík. Presilovku o dvoch hráčov Jokerit dokázal využiť zásluhou Mosesa. Skorigovať mohol Klok, ktorý sa po individuálnej akcii natlačil pred bránku súpera, ale nedokázal pretlačiť puk za Zapolského. Naopak, Slovan inkasoval aj štvrtýkrát, šikovným tečom sa presadil Mäki.

Záverečné dejstvo začal Slovan katastrofálne. Už po minúte a pol pridal piaty gól Helsínk O'Neill, o trinásť sekúnd Anttila zavŕšil poltucet vo Vojvodovej sieti. Čestný úspech mohol dosiahnuť Sukeľ, ale Zapolski ramenom vytesnil jeho pokus. V závere zápasu sa postaral o kuriózny gól Lauridsen. V oslabení na úrovni vlastnej bránky vyhodil puk, ten sa odrazil a nečakane prepadol za Vojvodu - 7:0. Slovanisti sa napokon dočkali aspoň čestného úspechu - na konečných 1:7 upravil Liška.