15.02.2019 20:40 | Šport | Hokej

Banská Bystrica sa pomstila za Winter Classic: Zvolen zdolala na jeho ľade

Zápas sa začal svižne so šancami na oboch stranách. Po tridsiatich sekundách sa nepresadil domáci Obdržálek, na opačnej strane nebol úspešný po individuálnom umení Asselin.

Bystričania išli do vedenia v presilovke zásluhou Higgsa, z medzikružia pokoril Tomeka. Zvolen mohol vyrovnať Zuzinom, dvakrát neuspel, na opačnej strane rovnako dvakrát zakončoval Lunter, ale ani on neskóroval. V desiatej minúte sa Kelemen rútil na hosťujúceho Williamsa, nepokoril ho a podobne dopadol v tutovke o pár sekúnd neskôr i jeho spoluhráč Mitchell. Ten navyše uštedril úder Ďatelinkovi, ktorého museli ošetrovať, pobili sa aj Kubka s Petrášom a rozhodcovia neboli dlho schopní udeliť tresty. To oba tímy úplne rozladilo, nevedeli sa dostať do prestávky do patričného tempa a šance už zaplnený štadión nevidel.

V strednom dejstve sa snažil o vyrovnanie v početnej výhode Kytnár pri ľavej žrdi, no čo sa nepodarilo jemu, vyšlo na druhej strane súperovi v prevahe o jedného hráča. Po prihrávke Failleho sa pred odkrytou bránkou opäť presadil Higgs – 0:2. Zvolen však odpovedal v 28. minúte a taktiež v presilovke. Obranca Vandane prešiel dvoch Bystričanov a vystrelil účinne po ľade spoza protihráča, znížil tak na 1:2. Zápas dostal nový náboj. "Barani" mohli zvýšiť Asselinom a Šťastným zblízka, domáci mali možnosti po strele Ulrycha, keď zazvonila horná žŕdka a v početnej prevahe bola nebezpečná dorážka Kytnára pred bránkou.

V tretej tretine prejavoval Zvolen veľkú snahu, nevyužil presilovku a gólom sa neskončil ani prienik Kytnára, namiesto puku skončil sám hráč v bránke. Hostia hrali umne, takticky, k nebezpečnej koncovke pustili po dlhých minútach iba Kelemena, no ten namieril vedľa. Napokon sa však domáci dočkali vyrovnania v 57. minúte, Petráš si nakorčuľoval do ľavého kruhu a puk poslal ponad betón Williamsa – 2:2. Bystričanov to nepoložilo a rýchlo odpovedali. Ujala sa totiž strela obrancu Mihálika spoza kruhu, ktorou rozhodol o osude stretnutia. Hráči spod Pustého hradu nevyužili v samom závere power-play a dve sekundy pred koncom inkasovali ešte do prázdnej bránky z hokejky Failleho.

HC Košice - HK Dukla Trenčín 4:2 (2:1, 1:1, 1:0)
Góly: 3. Spilar (Petráš, Brophey), 5. Haščák (Šerbatov, Ignatuškin), 29. Hričina (Galamboš, Pulli), 41. Haščák (Kafka, Derljuk) - 9. Radivojevič (Starosta, Sojčík), 33. Sojčík (Radjenovic, Gula). Rozhodovali: Štefik, Németh - Vincze (obaja Maď.), Durmis, vylúčení: 6:5, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, 4856 divákov.

MsHK DOXXbet Žilina – MAC Budapešť 3:2 (0:1, 1:0, 2:1)
Góly: 26. Hvila (Beránek), 46. Bagin (Rud. Huna, Húževka), 48. Podešva (Beránek, Dubeň) – 4. Orbán (Langkow), 48. Odnoga (K. Nagy, Burt). Rozhodovali: T. Orolin, Valach – Vyšný, Valo, vylúčení: 3:3, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, 509 divákov

HK Nitra – MHK 32 Liptovský Mikuláš 4:1 (1:0, 1:0, 2:1)
Góly: 6. Lantoši (tr. str.), 27. Majdan, 41. Rapáč (Versteeg), 58. Buček (Rapáč, Bortňák) - 48. Ró. Huna (Rich. Huna, J. Sukeľ). Rozhodovali: Baluška, M. Novák - M. Orolín, Kacej, vylúčení: 4:2, presilovky a oslabenia: 0:0, 1984 divákov

HKM Zvolen – HC '05 iClinic Banská Bystrica 2:4 (0:1, 1:1, 1:2)
Góly: 28. Vandane (Michal Chovan), 57. S. Petráš (Šišovský) - 4. Higgs (Faille), 25. Higgs (Faille, Asselin), 58. Mihálik (Faille, Selleck), 60. Faille. Rozhodovali: D. Konc st., P. Stano – Tvrdoň, Výleta, vylúčení: 8:10, navyše: Ďatelinka – Mitchell obaja 10 minút za nešportové správanie sa, presilovky: 1:2, oslabenia: 0:0, zmeny: od 57. do 58. Lisutin za Williamsa, 3965 divákov

HC 07 Detva - HK Poprad 3:4 pp a sn (1:1, 1:1, 1:1 - 0:0, 0:1)
Góly: 18. Ščurko (Puliš, Murček), 37. Gašpar (Puliš, Betker), 51. Puliš (Murček, Ščurko) - 7. Svitana (Takáč), 32. Paukovček (Belluš, Petran), 44. Bondra (Salija, Buzzeo), rozhodujúci nájazd Takáč. Rozhodovali: Müllner, Soós (Maď.) - Šefčík, Pálkövi (Maď.), vylúčení: 6:7, navyše: Paukovček (Poprad) 10 minút za nešportové správanie sa, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, 435 divákov

DVTK Miškovec - MHC Mikron Nové Zámky 1:2 pp a sn (0:1, 1:0, 0:0 - 0:0, 0:1)
Góly: 32. Láda (Pance) – 4. Šimun (Kudla, Pospíšil), rozhodujúci nájazd Pospíšil. Rozhodovali: Snášel, Korba - Šoltés, Jobbágy, vylúčení: 5:7, navyše Kudla a Šimun (obaja N. Zámky) 10 minút OT, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, 1315 divákov