22.01.2019 08:45 | Šport | Futbal

Duda má od spoluhráča sľúbené luxusné hodinky: Budem s ním o tom hovoriť

Sype mu aj v novom roku! Po zimnej prestávke hneď v prvom zápase nemeckej bundesligy sa Ondrej Duda (24) vybláznil. Jeho dva góly potvrdili víťazstvo Herthy 3:1 na ihrisku Norimbergu. Nováčik bez Adama Zreľáka (23) spadol až na dno tabuľky. Dudu drží pri streleckej chuti i čerstvá známosť s Brazílčankou Amandou (23), ktorú ukázal aj na Slovensku.

4

Slovenský ofenzívny stredopoliar má na konte už deväť presných zásahov, čo je viac ako tretina gólov celého berlínskeho mužstva. Spoluhráč Salomon Kalou ho chcel pred sezónou vyburcovať i motivovať. Za osem gólov mu sľúbil luxusné hodinky Rolex. „Dohoda je dohoda. Ak je značka Daytona najlepšia, potom ich dostane. Môže si s nimi robiť, čo chce,“ vyhlásil útočník z Pobrežia Slonoviny pre denník Bild.

Nemecké médiá pripomínajú, že cena tejto značky sa pohybuje od 12 000 eur vyššie. Najdrahšie špeciálne modely stoja nad milión eur. Duda sa postavil k celej záležitosti skromne a so srdcom. „Nepotrebujem hodinky. Peniazmi môžeme pomôcť iným ľuďom. Budem hovoriť so Salomonom, aby sme sumu radšej darovali deťom.“

Hertha je vďaka cennému víťazstvu v tabuľke siedma. Udržala si kontakt so súpermi pred sebou. Na štvrté Lipsko stráca len štyri body. Dudu teší, že výkonom i gólmi pomohol mužstvu k úspechu. „Predtým sme mali horšie vstupy do druhej polovice sezóny. Aj preto je výhra po zimnej prestávke nesmierne dôležitá. Každé víťazstvo vlieva do tímu pocit istoty a dobrú atmosféru,“ zdôraznil ôsmy najlepší strelec nemeckej bundesligy.