11.01.2019 20:49 | Šport | Hokej

Slovan zaznamenal piatu prehru v rade: Brankár bol vystriedaný už v siedmej minúte zápasu

Hokejisti Slovana Bratislava prehrali v piatkovom domácom zápase Kontinentálnej hokejovej ligy (KHL) s Viťazom Podoľsk 1:3. Pre zverencov Vladimíra Országha to bola piata prehra v sérii.

"Belasí" sú na chvoste tabuľky Západnej konferencie a zároveň i celej súťaže so ziskom 27 bodov. V rámci terajšej domácej trojzápasovej série odohrá Slovan druhý duel v nedeľu 13. januára o 17.30 h proti Avtomobilistu Jekaterinburg.

HC Slovan Bratislava - Viťaz Podoľsk 1:3 (0:3, 1:0, 0:0)
Góly: 31. Chipchura (Rau, Sersen) - 1. Sjomin, 7. Sjomin (Aaltonen, Řepík), 14. Šinkevič (Švec-Rogovoj, Kokarev). Rozhodovali: Soin, Ravodin – Novikov, Zacharenkov, vylúčení: 1:1 na 2 min, navyše: Grman (Slovan) 10 min za úder do hlavy a krku, presilovky a oslabenia: 0:0, 5237 divákov

Slovan Bratislava: Štěpánek (7. Čiliak) – Jánošík, Sersen, Grman, Klok, Bačik, Gelinas, Švarný – Červený, Rau, Taffe – Lunter, Sukeľ, Liška – Hrnka, Chipchura, Lamper – Baranov, Sloboda, Buc
Viťaz Podoľsk: Ortio – Mozík, Katičev, Jevsejenkov, Stasenko, Golovkov, Šinkevič, Kožemjakin – Aaltonen, Sjomin, Řepík – Rendulič, Nikulin, Makejev – Švec-Rogovoj, Kokarev, Stoľarov – Gončarov, Vyglazov, Komarov – Černov

Prvý gól už po 60 sekundách ponúkli Slovanisti hosťom sami. Liška stratil puk v obrannom pásme a Sjomin z pravej strany prepálil Čiliaka - 0:1. Slovan sa potom snažil súperovu bránku ohroziť niekoľkými strelami, ale v 6. minúte sa opäť dostal do úniku Sjomin a druhýkrát zakončil veľmi chladnokrvne - 0:2. Štěpánek si do tohto momentu poriadne nesiahol na puk a tréner Országh ho po góle vymenil za Čiliaka. Ten však inkasoval o 7 minút neskôr po strele Šinkeviča. Herná prevaha hostí narastala čoraz viac, ďalšiemu gólu vo svojej sieti zabránil Čiliak po strele Vyglazova. Slovan mohol znížiť v závere úvodnej tretiny v presilovke, ale ani jedna z veľkého množstva striel neskončila v sieti.

Hostia z Podoľska boli pri chuti aj v druhej tretine. Najskôr odmietol hetrik Sjomin, po ňom sa nepresadil ani Rendulič. V polovici zápasu Slovanu vyšla nádherná kombinácia, keď Rau sám pred Ortiom nespanikáril, poslal puk na voľného Chipchuru a ten znížil na rozdiel dvoch gólov. Hostia potom mohli ísť opäť do trojgólového vedenia po strele Sjomina, ale stav sa už v druhom dejstve nezmenil.

V tretej tretine sa zápas prakticky už len dohrával. Viťaz si pozorne strážil náskok, nepúšťal sa zbytočne do ofenzívy, ale v 48. minúte mohol inkasovať po teči Hrnku. Gólom sa neskončil ani závar, po ktorom mal možnosť skórovať Lamper. Slovan napriek streleckej prevahe v zápase podľahol o dva góly.