09.12.2018 19:25 | Šport | Hokej

Obrovská dráma v Nových Zámkoch, Budapešť zahanbila Zvolen na jeho ľade

V súboji tabuľkových susedov nestačili Novozámčania na Popradčanov 5:6 po predĺžení v nedeľňajšom súboji 31. kola hokejovej Tipsport ligy.

Nové Zámky sa priblížili k víťazstvu v závere druhej tretiny. Najprv Tomáš Urban premenil v 35 min trestné strieľanie a o minútu a 14 sekúnd pridal ďalší Patrik Rogoň a zvýšil na 3:1. Na začiatku tretej tretinu znížil Macík na 3:2, avšak Zámky šli v 53. minúte opä do dvojgólového vedenia. Popradu sa potom podarilo za 43 sekúnd vyrovnať na 4:4. Minútu a pol pred koncom riadnej hracej doby strelili Zámky gól na 5:4 a už zrejme nikto nepochyboval o ich výhre. Lenže Podtatranci sa nezlomili a už o pár sekúnd vyrovnali. Zápas tak dospel do predĺženia. V ňom rozhodol svojim druhým zásahom v stretnutí Lukáš Paukovček.

Poprad má tak pred reprezentačnou prestávkou v tabuľke na štvrtom mieste deväťbodový náskok pred šiestymi Novými Zámkami.

HK Nitra - HC Košice 5:3 (1:1, 2:2, 2:0)
Góly: 19. E. Čaládi, 23. Bortňák (Majdan, Kerbashian), 28. Majdan (Kerbashian), 50. Kerbashian (McCormack, Lantoši), 59. Morrison - 15. Hričina (M. Haščák, Ignatuškin), 27. Koch (L. Nagy), 30. Ignatuškin (Koch)
Vylúčení: 8:7 na 2 min, presilovky: 2:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Stano, A. Nagy (Maď.) - J. Tvrdoň, Soltész (Maď.), 3107 divákov

HC 07 Detva - HK Dukla Trenčín 2:3 po samostatných nájazdoch (0:0, 1:2, 1:0 - 0:0, 0:1)
Góly: 24. Murček (Puliš), 60. Murček (Sládok, Puliš) - 26. Radivojevič (Krejči, Sojčík), 39. O. Mikula (Bartovič), rozhodujúci sam. nájazd O. Mikula
Vylúčení: 3:3 na 2 min, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Adamec, Juhász (Maď.) - Kollár, Vincze (Maď.), 361 divákov

MHC Mikron Nové Zámky - HK Poprad 5:6 po predĺžení (1:0, 2:1, 2:4 - 0:1)
Góly: 20. T. Urban (Kudla), 35. Urban (tr. strieľanie), 36. Rogoň (Dundáček), 53. B. Fábry (Jakúbek), 59. T. Urban - 24. Macík (Belluš), 52. Macík, 57. Belluš (Mlynarovič, Salija), 58. Salija (P. Svitana, L. Paukovček), 60. L. Paukovček (P. Svitana, D. Bondra), 62. L. Paukovček (Erving)
Vylúčení: 4:6 na 2 min, presilovky: 2:0, oslabenia: 0:1, rozhodovali: Baluška, Kova - Synek, D. Konc ml., 859 divákov

HKM Zvolen - MAC Budapešť (Maď.) 1:6 (1:1, 0:2, 0:3)
Góly: 7. Michal Chovan (Pöyhönen) - 20. Bodó (C. Langkow), 35. J. Brown (T. Klempa), 38. Negrin (Bodó, K. Nagy), 58. Langkow (Bodó, Nagy), 61. Brown (Dansereau, Burt), 61. Bodó (Odnoga, Dudas)                     Vylúčení: 4:2 na 2 min, navyše Handlovský 10 min za vrazenie na mantinel, presilovky: 0:2, oslabenia: 0:0, rozhodovali D. Konc st., T. Orolín - M. Orolín, Rojík, 1612 divákov

MsHK DOXXbet Žilina – MHk 32 Liptovský Mikuláš 1:2 (0:0, 1:0, 0:2)
Góly: 31. Ru. Huna (Húževka, Hvila) – 46. Kurali (Uram, Piatka), 49. Ri. Huna (Rób. Huna). Rozhodcovia: Jonák, Müllner – Vyšný, Šefčík, vylúčení: 1:4 na 2 min., presilovky a oslabenia: 0:0, 553 divákov.

DVTK Jegesmedvék Miškovec (Maď.) - HC '05 iClinic Banská Bystrica 1:0 (0:0, 1:0, 0:0)
Gól: 26. Kulmala (Pance, Vas)
Vylúčení: 5:5 na 2 min, presilovky a oslabenia: 0:0, rozhodovali: Kalina, Štefík - Bogdaň, Jobbágy, 1310 divákov