nedeľa 21. 4.
Ervín
28.10.2018, 18:42 | Šport

Takýto výsledok v El Clasicu nečakal nikto: Barcelona deklasovala Real Madrid!

Futbalisti FC Barcelona triumfovali v nedeľňajšom El Clasicu doma nad Realom Madrid jednoznačne 5:1.

Hetrikom sa pod víťazstvo v 10. kole španielskej ligy podpísal Luis Suarez. Real nevyhral päť ligových zápasov za sebou a z deviatej priečky stráca na lídra Barcelonu už sedem bodov. Barcelone patril prvý polčas očakávaného súboja, v ktorom sa prvýkrát od roku 2007 neobjavili Lionel Messi ani Cristiano Ronaldo. Katalánci gólovo udreli už v 11. minúte - Jordi Alba dostal dlhý pas na ľavú stranu, vnikol do šestnástky a spätnou prihrávkou medzi dvoch hráčov Realu našiel presne Coutinha, ktorý otvoril skóre. Po necelej polhodine hry to bolo už 2:0. Raphael Varane vo vlastnej šestnástke trafil zozadu do lýtka Suareza a rozhodca po využití sytému VAR nariadil penaltu. Sám faulovaný Suarez ju premenil prudkou strelou k pravej žrdi.

Kouč Realu Julen Lopetegui do druhého polčasu poslal namiesto Varaneho do hry Lucasa Vázqueza a smerom dopredu jeho tím po prestávke ukázal oveľa viac. Kontaktný gól prišiel v 50. minúte, keď Isco z pravej strany takmer od bránkovej čiary poslal loptu pred bránku, Marc-Andre ter Stegen ju tečoval iba pred nabiehajúceho Marcela a ten ju po spracovaní na prsiach poslal do bránky - 2:1. Real tlačil ďalej a o päť minút neskôr mohol vyrovnať, no Luka Modrič z dobrej pozície trafil iba ľavú žrď súperovej bránky. V 61. minúte zazvonil na druhej strane do konštrukcie bránky aj Suarez a uruguajský útočník bol napokon hetrikovým hrdinom El Clasica. Štvrťhodinu pred koncom hlavou zvýšil na 3:1 a v demontáži súpera pokraćoval v 83. minúte, keď zakončil lobom rýchly protiútok svojho tímu. Piaty gól do deravej obrany Realu ešte v 87. minúte pridal Arturo Vidal.

Barcelona vyhrala v El Clasicu na domácej pôde opäť po 3,5 roku, predtým sa naposledy na štadióne Camp Nou tešila z triumfu nad Realom 22. marca 2015 (2:1). Futbalisti Getafe zvíťazili nad Betisom Sevilla 2:0. O svojom triumfe rozhodli dvomi gólmi v 60. a 62. minúte, o ktoré sa postarali útočník Jorge Molina a obranca Dimitri Foulquier.