Adriána
28°C  Jasno  |  Bratislava
30.09.2018, 08:02 | Šport | Hokej

Halák sledoval prehru zo striedačky, Pánik prispel asistenciou k víťazstvu

Piati slovenskí hráči sa predstavili v ôsmich sobotňajších prípravných zápasoch pred novou sezónou NHL, dvaja sa tešili z víťazstiev svojich tímov.

Útočník Richard Pánik sa asistenciou pri prvom góle podieľal na triumfe Arizony nad Vancouverom 4:1 v Kelowne. Zápas ukončil aj s plusovým bodom. Zo slovenského súboja v zápase Ottawa - Montreal (3:0) vyšiel víťazne Christián Jaroš. Obranca Senators si počas takmer 17 minút na ľade pripísal 2 strely na bránku a až päťkrát bodyčekoval súperových hráčov. Útočník Canadiens Tomáš Tatar odkorčuľoval 17:02 min a dvakrát vystrelil.

Toronto prehralo v Detroite (1:5) a obranca Martin Marinčin zaznamenal počas vyše 19 minút 3 strely a 2 "hity". Boston s kapitánom Zdenoch Chárom neuspel doma proti Philadelphii (1:4). Dva góly hostí strelil Rakúšan Michael Raffl. Chára odohral 20:53 min, dvakrát vystrelil, urobil 4 bodyčeky a 1 strelu zablokoval. Jeho kolega z obrany Torey Krug sa ešte v prvej tretine zranil v dolnej časti tela. Pred Jaroslavom Halákom v bránke dostal prednosť Fín Tuukka Rask.

Prípravné zápasy - sobota:

Detroit - Toronto 5:1 (2:0, 2:1, 1:0)
Martin Marinčin (Toronto) odohral 19:10 min, 3 strely, 2 "hity"

Florida - Tampa Bay 2:3 (1:1, 1:0, 0:2)

Boston - Philadelphia 1:4 (0:1, 0:0, 1:3)
Zdeno Chára (Boston) odohral 20:53 min, 2 strely, 4 "hity", 1 zablokovaná strela, 1 mínuska

Ottawa - Montreal 3:0 (1:0, 2:0, 0:0)
Christián Jaroš (Ottawa) odohral 16:55 min, 2 strely, 5 "hitov" - Tomáš Tatar (Montreal) odohral 17:02 min, 2 strely

Edmonton - Calgary 4:3 (1:3, 2:0, 1:0)

Chicago - Columbus 4:1 (2:0, 2:0, 0:1)

Vancouver - Arizona 1:4 (0:2, 0:1, 1:1)