Lucia
-1°C  Hmla  |  Bratislava
25.09.2018, 07:05 | Šport | Hokej

Cehlárikov prvý gól v príprave: Takto prestrelil obranu i brankára Philadelphie

Slovenský hokejista Peter Cehlárik (23) gólom a asistenciou prispel k víťazstvu Bostonu na ľade Philadelphie 4:3 v prípravnom zápase pred novou sezónou NHL.

Mladý slovenský útočník už v 5. min otvoril skóre a o 5 minút neskôr sa podieľal na góle Brandona Carla. Bol to v podaní 23-ročného rodáka zo Žiliny prvý gól a tretia asistencia v príprave na nový súťažný ročník NHL. Hostia na začiatku tretej tretiny viedli už 4:0, domáci napokon stihli znížiť na 3:4. Cehlárika vyhlásili za prvú hviezdu zápasu.

Gól strelil aj útočník Arizony Richard Pánik, ale jeho tím prehral v Anaheime 2:4. Pánik bol úspešný v presilovej hre v 4. min, vtedy vyrovnal na priebežných 1:1. Celkovo to bol druhý gól v podaní 27-ročného krídelníka v predsezónnom prípravnom období. V súboji Toronto - Montreal (1:5) sa predstavil obranca Martin Marinčin a asistoval pri jedinom góle domácich na začiatku druhej tretiny z hokejky Kasperiho Kapanena. Marinčin odohral takmer 20 minút a skončil zápas s plusovým bodom.

Útočník Marko Daňo bol pri víťazstve Winnipegu v Calgary (5:4 pp) a strávil na ľade 15:47 min. Do štatistík kanadského bodovania sa nezapísal, ale rozdal 3 "hity" a bol aj na trestnej lavici. O triumfe Jets rozhodol dánsky útočník Nikolaj Ehlers už po polminúte predĺženia. Piatym Slovákom v pondelkovom zámorskom dianí bol Marián Studenič. Devätnásťročný krídelník vo farbách New Jersey odohral takmer 12 minút bez bodového zápisu v súboji na ľade tímu New York Rangers. Domáci zvíťazili 4:3 po predĺžení zásluhou gólu Vinniho Lettieriho.

Prípravné zápasy - pondelok:

Philadelphia - Boston 3:4 (0:2, 0:1, 3:1)
Peter Cehlárik (Boston) odohral 15:01 min, 1 gól, 1 asistencia, 1 strela, 1 pluska, 1 zablokovaná strela a 1. hviezda zápasu

New York Rangers - New Jersey 4:3 po predĺž. (0:0, 2:1, 1:2 - 1:0)
Marián Studenič (New Jersey) odohral 11:55 min, 1 "hit", 2 trestné minúty, 1 mínuska

Toronto - Montreal 1:5 (0:2, 1:3, 0:0)
Martin Marinčin (Toronto) odohral 19:53 min, 1 asistencia, 1 pluska, 2 "hity", 2 trestné minúty, 1 zablokovaná strela

Calgary - Winnipeg 4:5 po predĺž. (2:1, 0:2, 2:1 - 0:1)
Marko Daňo (Winnipeg) odohral 15:47 min, 1 strela, 3 "hity", 2 trestné minúty, 1 mínuska

Anaheim - Arizona 4:2 (1:1, 2:0, 1:1)
Richard Pánik (Arizona) odohral 18:30 min, 1 gól, 3 strely, 1 mínuska

Vegas - Colorado 3:5 (0:2, 1:1, 2:2)

Los Angeles - Vancouver 4:1 (1:0, 1:1, 2:0)

Dallas - Minnesota 5:3 (1:1, 2:1, 2:1)