18.09.2018 20:54 | Šport | Futbal

Rozprávkový debut Škriniara v Lige majstrov: Inter otočil zápas s Tottenhamom, Messi strelil PSV hetrik

Futbalisti Interu Miláno vďaka skvelému záveru zvíťazili v 1. kole B-skupiny Ligy majstrov 2018/2019 nad Tottenhamom Hotspur 2:1.

6

Slovenský reprezentačný obranca Milan Škriniar odohral za Inter celý zápas na pravom kraji defenzívy a v 21. minúte dostal žltú kartu.

Hráči FC Barcelona zdolali PSV Eindhoven 4:0 najmä zásluhou Lionela Messiho, ktorý v 32. minúte otvoril gólový účet súťaže a v druhom polčase zavŕšil hetrik.

Na milánskom San Sire sa dianie dlho odohrávalo medzi šestnástkami. Ako prvý pohrozil Eriksen, no jeho priamy kop brankár Interu Handanovič vyrazil. V závere prvého polčasu Tottenham zvýšil aktivitu a v 37. minúte sa mohol ujať vedenia, keď Kane po prihrávke Eriksena obišiel aj Handanoviča, no z uhla nedopravil loptu do siete. V 53. minúte sa Spurs dočkali gólovej odmeny po technickej strele Eriksena. Interu sa však v závere podaril dokonalý obrat. Po voleji kapitána Maura Icardiho vyrovnal na 1:1 a v tretej minúte nadstaveného času zásluhou Matiasa Vecina strhol víťazstvo na svoju stranu.

Eindhoven v úvode zápasu na Camp Nou zaskočil Barcelonu a mal dve dobré príležitosti, Pereira však minul bránku a strelu de Jonga zblokovala obrana Kataláncov. Po polhodine hry domáci vystupňovali tlak. Suarez ešte trafil iba bočnú sieť no v 32. minúte Messi vymietol horný roh bránky a postaral sa o prvý gól v tohtosezónnej edícii skupinovej fázy LM. V záverečnej štvrťhodine pridal ďalšie dva góly a spečatil hetrik. Barcelona dohrávala od 79. minúty bez vylúčeného Samuela Umtitiho.

1. kolo skupinovej fázy Ligy majstrov 2018/2019:
B-skupina:
FC Barcelona - PSV Eindhoven 4:0 (1:0)
Góly: 32., 77. a 87. Messi, 75. Dembele. ČK: 79. Umtiti (Barcelona) po 2. ŽK. Rozhodca: Tasos Sidiropoulos (Gréc.)

Inter Miláno - Tottenham Hotspur 2:1 (0:0)
Góly: 86. Icardi, 90.+3 Vecino - 53. Eriksen. Rozhodca: Clement Turpin (Fr.)