Vladislav
8°C  Jasno  |  Bratislava
02.09.2018, 16:32 | Šport

Takto si Országh premiéru nepredstavoval: Slovan na úvod sezóny s debaklom!

Hokejisti Slovana Bratislava prehrali vo svojom prvom zápase v Kontinentálnej hokejovej lige (KHL) 2018/2019 na klzisku Metallurgu Magnitogorsk 1:5.

Zverenci trénera Vladimíra Országha inkasovali tri góly už v prvej tretine, domáci potom pridali po jednom zásahu v druhom a treťom dejstve. Slovan napriek streleckej prevahe v pomere 34:25 skóroval iba raz zásluhou Patrika Virtu tri minúty pred koncom duelu. V ďalšom zápase sa "belasí" predstavia opäť u súpera, v utorok 4. septembra ich od 16.00 h SELČ čaká Traktor Čeľabinsk.

Metallurg Magnitogorsk - Slovan Bratislava 5:1 (3:0, 1:0, 1:1)

Góly: 8. Ryľov (Varfolomejev, Čibisov), 12. Kuľomin (Mozjakin, Ellison), 15. Birjukov (Bereglazov), 33. Mozjakin (Kuľomin, Ellison), 44. Ľubimov (Varfolomejev, Čibisov) - 57. Virta (Liška, Schaus). Rozhodcovia: Ansons (Lot.), Cypľakov - Gordenko, Zacharov (všetci Rus.), vylúčení: 0:2 na 2 min, presilovky a oslabenia 0:0.

Metallurg Magnitogorsk: Košečkin - Birjukov, Bobrjašov, Bereglazov, Matuškin, Vereščagin, Ryľov, Olšanskij - Mozjakin, Ellison, Kuľomin - Pakarinen, Rasmussen, Wolski - Varfolomejev, Ľubimov, Čibisov - Nekolenko, Kaletnik, D. Platonov - J. Platonov
Slovan Bratislava: Čiliak - Sersen, Gélinas, Grman, Meszároš, Jánošík, Schaus, Švarný, Hedera - Řepík, Taffe, Červený - Lunter, Chipchura, Lamper – Liška, Rau, Virta - Hrnka, Šimun, Buc

Úvod zápasu bol opatrný, ale Slovan mal čoraz viac streleckých pokusov, ako jeho súper. V 8. minúte však obrana hostí zaváhala, čo využil nekrytý Ryľov a otvoril skóre. Už o štyri minúty neskôr opäť nestála defenzíva "belasých" na pevných nohách, nepokryla pred Čiliakom Kuľomina a ten strelil druhý gól. O tri minúty podčiarkol efektivitu "Magnitky" Birjukov, ktorého strela prepadla Čiliakovi do siete. Slovan sa nevzdával, znížiť mohol Řepík, do konca tretiny sa blysol skvelým reflexom aj Čiliak. Zverencom trénera Vladimíra Országha napokon nebola strelecká prevaha v pomere 10:7 nič platná.

Na začiatku druhého dejstva si Bratislavčania nedali dvakrát po sebe pozor na disciplínu, ale v oslabení sa ubránili. Ďalšia pasáž patrila Slovanu, ktorý niekoľkokrát pohrozil v útočnom pásme, blízko ku gólu bol Virta. V 33. minúte však využil Magnitogorsk ďalšiu chybu súpera, ktorú potrestal Mozjakin - 4:0. V tej chvíli viedol Slovan na strely 20:14, ale nedokázal prevahu vyjadriť gólovo.

V tretej tretine inkasovali Bratislavčania piaty gól po necelých štyroch minútach hry, opäť po hrubej chybe v obrane. Ľubimov dostal puk medzi štvoricu brániacich hráčov, napriek tomu dokázal prekonať Čiliaka. V ďalšom priebehu napriek snahe a streleckej prevahe dokázali hráči Slovana prekonať domáceho brankára iba raz, v 57. minúte sa presadil Patrik Virta.