sobota 22. 9.
Móric
12°C  Dážď  |  Bratislava
18.08.2018, 21:01 | Šport | Futbal

Ronaldo v súťažnom debute neskóroval: Juventus rozhodol o víťazstve až v nadstavenom čase

Súťažná premiéra Cristiana Ronalda v drese Juventusu Turín priniesla nečakane dramatické divadlo. Úradujúci majster si zo štadiónu Chieva Verona nakoniec odniesol tri body, no triumf 3:2 si zabezpečil až v samom závere a po dramatických momentoch.

Úvodný duel novej sezóny Serie A pritom odštartoval podľa predpokladaného scenára, hostia sa ujali vedenia už v 3. minúte z prvej strely na bránku, keď sa zblízka presadil Sami Khedira. Aj ďalšie minúty patrili dominantnému Juventusu, ktorý mal v prvom polčase 75% držanie lopty, ale v jeho závere inkasoval vyrovnávajúci gól z kopačky poľského útočníka Mariusza Stepinského. Desať minút po zmene strán navyše prišiel faul Joaa Cancela a rozhodca nariadil penaltu, ktorú premenil Emanuele Giaccherini - 2:1.

Chievo potom vsadilo na obranu a dlho odolávalo veľkému tlaku hostí. Vyrovnávajúci gól prišiel až v 77. minúte, keď si loptu do vlastnej bránky zrazil Mattia Bani. Hráči Juventusu však chceli tri body, veľmi sa o ne usiloval práve Ronaldo, no príliš sa mu nedarilo. Vypracoval si niekoľko šancí, ale stroskotal na veteránovi v domácej bránke Stefanovi Sorrentinovi. V závere riadneho hracieho času ho navyše nechtiac kolenom knokautoval a gólmana museli kriesiť spoluhráči. Ešte predtým, ako rozhodca prerušil hru, však Mario Mandžukič dopravil loptu do siete. Hlavný arbiter využil VAR a gól pre faul na brankára neuznal.

Sorrentino sa už viac do hry nedostal a musel ísť na vyšetrenie. Vystriedal ho Andrea Seculin, no ten inkasoval hneď z prvej strely na bránku, keď ho v 90.+3 minúte prekonal Federico Bernardeschi a rozhodol o vydretých troch bodoch pre Juve.

Sobotňajší duel bol beznádejne vypredaný a už tri hodiny pred úvodným výkopom bolo na štadióne Bentegodi množstvo fanúšikov, ktorí chceli vidieť Ronalda už na predzápasovej rozcvičke. Ten im predviedol niekoľko trikov a zožal vlnu potlesku. Ronaldo prišiel do Talianska za 112 miliónov eur z Realu Madrid.

Chievo Verona - Juventus Turín 2:3 (1:1)

Góly: 38. Stepinski, 56. Giaccherini (z 11 m) - 3. Khedira, 77. Bani (vlastný), 90.+3 Bernardeschi