Program a výsledky

Tabuľky

24.06.2018, 18:59 | Šport | Futbal

Japonsko zachraňovalo bod proti Senegalu: Honda sa zapísal do histórie!

Futbalisti Japonska remizovali v nedeľňajšom stretnutí H-skupiny MS 2018 so Senegalom 2:2, keď dvakrát dotiahli náskok súpera. Oba tímy tak majú na konte po štyri body a sú na čele tabuľky so zhodným skóre 4:3.

Skóre duelu otvoril v 11. minúte Sadio Mane po chybe brankára Eidžiho Kavašimu. V 34. minúte vyrovnal vydarenou strelou k žrdi Takaši Inui. Africký tím opäť poslal do vedenia v 71. minúte obranca Moussa Wague, ale bod pre Japoncov zariadil o sedem minút neskôr striedajúci Keisuke Honda. Ten sa tak stal najlepším ázijským strelcom v histórii MS, skóroval štyrikrát v deviatich dueloch.

Japonci nastúpia v záverečnom kole skupiny vo štvrtok 28. júna o 16.00 SELČ vo Volgograde proti Poľsku, parelelne sa bude hrať duel medzi Senegalom a Kolumbiou v Samare.

H-skupina, 2. kolo:
Japonsko - Senegal 2:2 (1:1)
Góly: 34. Inui, 78. Honda - 11. Mane, 71. Wague. ŽK: Inui, Hasebe - Niang, Sabaly, N'Doye. Rozhodovali: Rocchi - Di Liberatore, Tonolini (všetci Tal.), 32.572 divákov.
Japonsko: Kavašima – H. Sakai, Jošida, Šodži, Nagatomo – Šibasaki, Hasebe – Haraguči (75. Okazaki), Kagawa (72. Honda), Inui (87. Usami) – Osako
Senegal: K. N'Diaye – Sabaly, Koulibaly, Sane, Wague – P. A. N'Diaye (81. N'Doye), A. Ndiaye (65. Kouyate), Gueye - Sarr, Niang (86. Diouf), Mane