Edita
13°C  Polooblačno  |  Bratislava
22.04.2018, 08:28 | Šport

Chárov Boston to ešte nie je: V NHL poznáme ďalšieho postupujúceho!

okejisti Bostonu Bruins s kapitánom Zdenom Chárom prehrali v noci na nedeľu v piatom zápase 1. kola play off NHL doma s Torontom Maple Leafs 3:4. Hostia si tak vynútili pokračovanie série, v ktorej znížili na 2:3.

Chára odohral v drese "medveďov" 20 minút a 15 sekúnd bez bodového zápisu, pripísal si štyri strelecké pokusy a duel dokončil s dvoma mínusovými bodmi. Toronto viedlo v 32. minúte už 4:1 a z bránky domácich "vyhnalo" Tuukku Raska, ktorého vystriedal Anton Chudobin. Ten síce až do konca neinkasoval, no Boston napriek jasnej streleckej prevahe dokázal iba znížiť na rozdiel gólu. Connor Brown a Andreas Johnsson sa za hostí strelecky presadili premiérovo v kariére v play off, brankár Frederik Andersen mal 42 úspešných zákrokov.

Do semifinále Východnej konferencie postúpili hokejisti Tampy Bay. V piatom dueli zdolali doma New Jersey 3:1 a v sérii triumfovali 4:1. Nikita Kučerov zaznamenal už svoj piaty presný zásah a desiaty bod v nadstavbe a 19-ročný obranca Michail Sergačev sa stal najmladším hráčom v histórii Lightning s gólom v play off. Brankár Andrej Vasilevskij pustil za svoj chrbát jediný puk a mal 26 úspešných zákrokov.

Washington otočil v sérii s Columbusom z 0:2 na 3:2, keď v piatom stretnutí zdolal svojho súpera 4:3 po predĺžení. Víťazný zásah si pripísal v 72. minúte Nicklas Bäckström, ktorý mal v dueli bilanciu 2+1. O dva góly si konto obohatil aj Matt Calvert z tímu hostí. Columbus domácich prestrieľal, no oporou Capitals bol brankár Braden Holtby s 39 zákrokmi. Štyri z piatich zápasov série rozhodlo až predĺženie a prvýkrát sa z víťazstva tešil domáci tím.

BOSTON BRUINS - TORONTO MAPLE LEAFS 3:4 (0:2, 2:2, 1:0)
Góly: 30. Backes (DeBrusk, Krug), 38. Kuraly (Grzelcyk, Acciari), 46. Acciari (Schaller, Krug) – 7. Brown (Matthews, Hyman), 11. Johnsson (Kadri, Gardiner), 31. Bozak (Rielly, van Riemsdyk), 32. van Riemsdyk (Marner, Bozak). Brankári: Rask (32. Chudobin) - Andersen, strely na bránku: 45:21, 17.565 divákov. /stav série: 3:2/

WASHINGTON CAPITALS - COLUMBUS BLUE JACKETS 4:3 pp (1:1, 2:1, 0:1 - 1:0)
Góly: 14. Bäckström (Stephenson, Kempný), 24. Kuznecov (Orlov), 37. Oshie (Carlson, Bäckström), 72. Bäckström (Orlov, Stephenson) – 11. Calvert (Jones), 25. Calvert, 43. Bjorkstrand (Cole, Wennberg). Brankári: Holtby - Bobrovskij, strely na bránku: 29:42, 18.506 divákov. /stav série: 3:2/

TAMPA BAY LIGHTNING - NEW JERSEY DEVILS 3:1 (1:0, 0:0, 2:1)
      Góly: 9. Sergačov (Cirelli), 53. Kučerov (Stralman, Stamkos), 60. Callahan (McDonagh) – 57. Maroon (Palmieri, Butcher). Brankári: Vasilevskij - Schneider, strely na bránku: 38:27, 19.029 divákov. /konečný stav série: 4:1/