Eugénia
22°C  Jasno  |  Bratislava
15.04.2018, 19:26 | Šport | Hokej

Skvelý úspech slovenských hokejistov: Nemcov sme zdolali aj v odvete!

Slovenskí hokejoví reprezentanti zvíťazili vo svojom štvrtom zápase záverečnej prípravy na majstrovstvá sveta v nedeľu v Drážďanoch nad domácim Nemeckom 4:1.

V sobotu triumfovali nad striebornými medailistami zo ZOH v Pjongčangu 2:1 po predĺžení a samostatných nájazdoch. Prvé dva duely vo Švédsku prehrali vysoko 3:6 a 1:7.

Zverenci trénera Craiga Ramsayho prehrávali už v 2. minúte po zásahu Marcela Müllera, no v ďalšom priebehu boli lepší a duel otočili vo svoj prospech. Na 1:1 vyrovnal v 14. minúte Eduard Šimun, pre ktorého to bol prvý gól v národnom drese. Slovákov poslal v 30. minúte do vedenia Michal Čajkovský a v úvode 3. časti upravil na 3:1 Ladislav Nagy. Skóre spečatil do prázdnej bránky Matej Paulovič.

Slovenskí hokejisti si tak vylepšili vzájomnú bilanciu s Nemeckom, keď z 56 duelov vyhrali 31, jeden remizovali a 24 prehrali so skóre 142:128. Na budúci týždeň ich čaká domáci dvojzápas s Lotyšskom v Michalovciach a Poprade.

Pre zranenie nemohli do nedeľňajšieho zápasu zasiahnuť obranca Juraj Valach a útočník Tomáš Mikúš.

Nemecko - Slovensko 1:4 (1:1, 0:1, 0:2)

Góly: 2. Müller (Pietta, Wagner) - 14. Šimun (Ďaloga, Nagy), 30. Čajkovský (Svitana, Bondra), 41. Nagy (Miklík, Gernát), 60. Paulovič. Rozhodovali: Brill, Westrich - Gaube, Tschirner (všetci Nem.), vylúčení: 2:4, presilovky a oslabenia: 0:0, 4412 divákov.

Nemecko: Pielmeier - Krupp, Zerressen, Nowak, Wagner, Ebner, Sezemsky, Bender, Brückner - Tiffels, Höfflin, Michaelis - Müller, Pietta, Kammerer - Uvira, Loibl, Krämmer - Hafenrichter, Danner, Holzmann

SR: Rybár - Čajkovský, Trška, Fehérváry, Ďaloga, Grman, Gernát, Stehlík - Paulovič, Krištof, Cingeľ - Kudrna, Šimun, Nagy - Miklík, Hovorka, Bakoš - Bondra, Buc, Svitana