Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK
štvrtok 26. 4.
Jaroslava
13°C  Dážď  |  Bratislava
Vaše tipy Máte tip na článok, zaujímavé fotografie alebo video? Pošlite nám ich! Poslať tip
16.03.2018, 16:56 | Správy | Domáce správy
Aktualizované Foto

Slováci sa opäť zomkli, plné námestie v Bratislave žiadalo predčasné voľby: Bugár je klamár, Fico do basy!

V piatok sa uskutočnili ďalšie protesty Postavme sa za slušné Slovensko. Podľa odhadu sa toho na bratislavskom Námestí SNP zúčastnilo 65-tisíc ľudí, spolu na celom Slovensku mohlo vyjsť do ulíc cez 100-tisíc ľudí.

Fotogaléria
22
fotiek v galérii

Od vraždy investigatívneho novinára Jána Kuciaka († 27) a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej († 27) ubehli viac ako tri týždne a po spoločenskom tlaku sa funkcií vzdali minister vnútra Robert Kaliňák a premiér Robert Fico. Rekonštrukcia vlády však podľa organizátorov protestov nestačí, volajú po predčasných voľbách a tiež dôkladnom vyšetrení dvojnásobnej vraždy.

ONLINE: Protest Za slušné Slovensko
18:57

Milí čitatelia, online prenos z bratislavského protestu Za slušné Slovensko končí. Ďakujeme za pozornosť. Všetko podstatné a články o protestoch z iných miest nájdete v spravodajstve na Čas.sk.

18:56

,,Ešte prídeme, ešte prídeme!" znie Námestím SNP.

18:56

Organizátori ukončujú protest. ,,Prosíme vás, aby ste nikam nepochodovali, ale pokojne sa rozišli. Nedajme priechod provokáciám, ktoré by mohli ohroziť našu snahu o slušné Slovensko. Ďakujeme vám.“

18:52

Plný námestím znie slovenská hymna. Ľudia mávajú svetlami z mobilnýh telefónov.

Protest Za slušné
18:50

,,Hľadáme v radoch koalície 4 slušných poslancov, ktorí nezahlasujú za dôveru vláde pána Pellegriniho,“ vyzývajú organizátori. ,,Táto vláda nepredstavuje žiadnu zmenu.“

Protest Za slušné
18:48

,,Chceme slušné Slovensko, chceme slušné Slovensko," nesie sa námestím a nasleduje: ,,Fico je mafia, Fico je mafia!"

18:42

,,Voľby, voľby, voľby!" skandujú ľudia na bratislavskom námestí. Postavil sa pred nich František Mikloško. ,,V roku 1989 stáli na tomto námestí vaši rodičia. Marec 2018 si všetci zapamätáme vďaka vám, ktorí ste prišli sem a bojovali za slobodný a lepší život. Buďte pokračovateľom nenásilného odporu," povedal. ,,To je ono!" odpovedá dav.

18:41

Približne 700 protestujúcich prišlo podľa odhadu organizátorov v piatok popoludní pred Dom kultúry v Považskej Bystrici vyjadriť nespokojnosť so súčasnou situáciou v štáte v rámci série celoslovenských zhromaždení Postavme sa za slušné Slovensko.

K davu sa okrem iných prihovorila spisovateľka Soňa Uríková, učiteľka Anna Jančová, organizátori prečítali podporný list žilinského hokejistu, Považskobystričana Rastislava Konečného.

18:39

Okolo 150 ľudí sa v piatok podvečer zišlo na Námestí SNP vo Zvolene, aby podporili zhromaždenie Postavme sa za slušné Slovensko. Ľudia prišli aj napriek tomu, že ešte počas dňa nebolo isté, či sa podujatie v pod Pustým hradom uskutoční.

Ako ešte pred samotným stretnutím povedala iniciátorka zhromaždenia Martina Paulíková, o zvolenskom proteste síce už niekoľko dní informovala facebooková stránka údajného ohlasovateľa, na nej sa ale zároveň začali objavovať informácie, že podujatie v meste nebude. Sama sa preto vo štvrtok popoludní chopila iniciatívy a zhromaždenie sa rozhodla na poslednú chvíľu, ale predsa len zvolať.

Protest Za slušné
18:37

,,Do kedy, Bože, dovolíš, aby sa tomuto ľudu vysmievali bezcharakterní politici?“ pýta sa pred plným námestím evanjelický teológ Ondrej Prostredník. ,,Viacerí to spomínali... Ani mne ten úškrn premiéra Fica nejde z mysle. Ponížil pamiatku Jána a Martiny, ponížil všetkých nás, ktorým záleží na slušnom Slovensku.“

18:35

Matka zavraždenej Martiny Kušnírovej, Zlatica Kušnírová, na proteste v Košiciach.

Matka zavraždenej
18:34

Protestné zhromaždenie Za slušné Slovensko na Námestí slobody v Piešťanoch.

Protestné
18:33

Protestné zhromaždenie Za slušné Slovensko v Košiciach

Protestné
18:32

Zhromaždenie Za slušné Slovensko v Trenčíne.

Zhromaždenie Za
18:27

,,Na Námestí SNP je nás ešte viac, ako nás bolo minulý týždeň," hovorí organizátorka a nadšení dav tlieska a skanduje: ,,Dosť bolo Fica!" Podľa organizátorov podporujú protesty aj podnikatelia, ktorí na znak solidarity svoje obchody zavreli.

18:26

,,Slovensko má potenciál, arogancia zopár mocných nás nezastaví. Buďme slušní a odhodlaní, spoločnými silami to zvládneme," končí svoj prejav Gažovič a ľudia tlieskajú.

18:25

Protest Za slušné Slovensko sa koná aj v Prahe.

Protest Za slušné
18:22

,,Videl som, ako si Robert Fico spravil z diplomacie cestovnú kanceláriu pre svoju asistentku. Toto sa volá arogancia moci,“ hovorí bývalý diplomat Ondrej Gažovič.

 

18:17

Celému Slovensku, ale najmä na pamiatku Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej, spievajú Na kráľovej holi.

18:13

Prítomným hrá ľudová hudba Muzička.

18:09

Vystupuje herečka Zuzana Kronerová. Vyzýva poctivých pracovníkov v polícii, štátnej správe či politike. ,,Ak vás núti niekto kryť korupciu, vzoprite sa. Poďte s nami!" odkázala im herečka a dav skanduje. ,,Poďte s nami, poďte s nami!"

18:05

Hovorí Vilo Csino, režisér z Novej Cvernovky.

17:59

,,Vydržíme, vydržíme!" odpovedá dav, ktorý siaha až ďaleko za Námestie SNP.

Protest Za slušné
17:58

,,Pomaly a neochotne robia to, čo žiadajú naše transparenty. Neprestávajme. Dlžíme to Jánovi, Martine, naším deťom a sami sebe.“

17:57

,,Do basy, do basy, do basy!" nesie sa Námestím SNP.

17:55
Protest Za slušné
17:55

,,Pán Pellegrini, my si vás nevážime. Považujeme vás za figúrku, s ktorou bude hrať ďalej svoje hry Robert Fico."

17:53

Vystupuje Martin Mojžiš, novinár a vysokoškolský pedagóg. ,,Vaša vláda, pán Pellegrini, bude pohŕdaním životom a prácou Jána Kuciaka!"

17:51

,,Pán Bugár, pán Fico, nepotrebujeme vaše kozmetické riešenia,“ odkázal Juraj Kemka.

17:50

,,Pán Fico, včera ste sa nám pri demisii vysmievali do tváre. Bol to taký istý úškrn, ako keď ste počas volebnej noci pili coca colu. Dobehli ste nás, ako sa nás snažili dobehnúť komunisti, keď v 89-tom komunistu nahradili iným komunistom. Volal sa Adamec a ľudia ho vypískali, teraz sa ten Adamec volá Pellegrini, a tiež ho už raz vypískali."

17:46

Vystupuje herec Juraj Kemka: ,,Je vás tu toľko ako v 89-tom!"

17:43
Protest Za slušné
17:42
Protest Za slušné
17:40

Na pódiu vystupuje reper Tóno S. Vystúpil s piesňou a vyzýva: ,,Nech vás tí hore počujú, nech sa vás boja."

17:39

,,Slovensko nemôžu riadiť ľudia, ktorí boli pomocníkmi tejto vlády," hovoria organizátori. Dav skanduje: ,,Dosť bolo Smeru!"

17:38

,,Pán policajný prezident Gašpar, pán špeciálny prokurátor Kováčik, celé roky sa spreneverujete svojmu povolaniu, odstúpte," vyzýva.

17:35

,,Pán Bugár, pani Žitňanská, pán Pellegrini, žiadame vás, aby nový premiér nebol len sakom Roberta Fica,“ hovorí Zuzana Wienk.

17:31
Protest Za slušné
17:30

,,My, herci SND, divadla Astorka a ostatných divadiel, plne podporujeme všetky požiadavky iniciatívy Za slušné Slovensko. Sme spolu s vami a musíme to dotiahnuť do víťazného konca,“ kričí Stanko, za ktorým stoja ďalší herci. Dav mu odpovedá: ,,Ďakujeme! Ďakujeme!“

Protest Za slušné
17:27

,,Robert Fico, stačilo... Váš arogantný úsmev pri podávaní včerajšej akože demisie hovorí za všetko... Už toho bolo dosť. Jediná možnosť sú predčasné voľby,“ predniesol Stanke a dav buráca.

17:24

Účasť je hojná, bratislavské námestie sa zaplnilo.

Pohľad
17:24

Vystúpiť sa chystujú herec Richard Stanke a s ním ďalší herci zo Slovenského národného divadla a Divadla Astorka.

17:23
Protest Za slušné
17:07

Ľudia štrngajú kľúčmi a pridáva sa skandovanie ,,Béla je klamár!" a ,,Dosť bolo Smeru!"

17:04

Dav pod pódiom skanduje ,,Predčasné voľby!" a ,,Fico do basy!"

Protest Za slušné
17:00
Tretí protest Za
16:59
Tretí protest Za
16:59
Tretí protest Za
16:58

Na Námestie SNP stále prúdia ľúdia s transparentami.

16:57

Zo zhromaždenia v Bratislave vám prinášame live stream.

16:51

Dnes večer na bratislavskom zhromaždení Za slušné Slovensko vystúpia viaceré osobnosti, napríklad herečka Zuzana Kronerová, lídri Nežnej revolúcie Filip Vagač a Ingrid Antalová, bývalý diplomat a lektor kritického myslenia Ondrej Gažovič, novinár a vysokoškolský učiteľ Martin Mojžiš, herec Richard Stanke, občianska aktivistka Zuzana Wienk, herec Juraj Kemka, František Mikloško, či teológ Ondrej Prostredník a ďalší.

16:50

Slováci by sa podľa nich nemali uspokojiť len so zmenami, ktoré sa v posledných týždňoch stali. ,,Páni Fico, Danko a špeciálne pán Bugár svojím konaním ponížili a oklamali celú občiansku verejnosť. Nová vláda, tak,ako si ju predstavujú oni, nie je reálnym naplnením požiadaviek desaťtisícok ľudí, ktorí vyšli do ulíc a postavili sa za slušné Slovensko. Snaha vládnej koalície udržať sa pri moci za každú cenu je jasným dôkazom toho, že chcú zamiesť pod koberec všetky korupčné kauzy. Aj tie, o ktorých písal zavraždený novinár Ján Kuciak," odkazujú.

16:50

,,Prosíme, rešpektujte pokyny organizátorov a polície a prineste si kľúče," vyzvali organizátori na Facebooku.

16:48

Milí čitatelia, vítame vás pri online prenose z protestu Za slušné Slovensko. Zhromaždenia sa začínajú o 17.00 hod. a budú sa konať v 59 mestách, ich zoznam nájdete TU.

Diskusia / 320
Súvisiace články:
Autor: Novy Cas, TASR
X
Aktuality.sk Správy Ekonomika Šport Život TV program Počasie Horoskopy Fair Play M. Kovačiča
Minister vnútra
Vnútro nevedelo vysvetliť skartovanie zmluvy, teraz vytiahlo kópiu z rukáva Aktuality.sk
Rýchle správy
pred 30 min
Eurokomisia predstavila návrhy na boj proti dezinformáciám na internete Aktuality.sk
Európska komisia je pripravená bojovať proti dezinformáciám na internete.
pred 35 min
Vnútro nevedelo vysvetliť skartovanie zmluvy, teraz vytiahlo kópiu z rukáva Aktuality.sk
Ministerstvo vnútra pôvodne odmietlo redakcii Aktuality.sk poskytnúť zmluvu v tendri, ktorý vyšetroval Vasiľ Špirko so zdôvodnením, že je skartovaná. Po zverejnení článku o skartovaní zmluvy však našli jej kópiu.
pred 47 min
Prehovoril riaditeľ, ktorý napomenul učiteľku za vystúpenie na proteste Aktuality.sk
Riaditeľovi sa nepáči negatívna medializácia školy. Podľa učiteľky však medializáciu rozbehlo mesto, pod ktoré škola patrí.
Juhoafričanka
Nekompromisné (staro)nové pravidlo: Atlétky čaká hormonálna liečba!
Len 7 hodín
Vojvodkyňa Kate opustila nemocnicu 7 hodín po narodení tretieho dieťaťa: Nevýhody a výhody skorého odchodu z pôrodnice
Zúfalá žena mala
Žena si sama vyrezala silikónové implantáty: Nad dôvodom sa vám rozum zastaví
Daniela Zmeka
Slovenská armáda má nového šéfa: Kiska vymenoval náčelníka Generálneho štábu
Zlatan
Iba veľkohubé vyhlásenia nestačia: Ibrahimovič dostal facku od vedenia repre!
Útočník sa
Talianska polícia zatkla migranta: Plánoval teroristický útok vozidlom
Celeste
Foto
Celeste Buckingham si dala pauzu od šoubiznisu: Pomáha deťom s nešťastným osudom
Mladí slovenskí
Mladí slovenskí hokejisti boli vo štvrťfinále MS bezmocní: Švédi si robili, čo chceli!
(ilustračné foto).
Maskovaný muž sa pokúsil vylúpiť poštu v Alekšinciach: Zamestnankyňa zachránila seba aj peniaze!
Na snímke
Realizačný tím vie, že v zápase s Kóreu sme mali nôž na krku: Prídu vážne rozhodnutia!
Po rýchlostnej
Po rýchlostnej ceste R1 sa rútil dedko (83) v protismere: Spôsobil nehodu za minimálne 8 tisíc a ušiel!
Takto vyzerá
Na bratislavskom Moste SNP sa zrazilo päť áut: Dvaja ľudia sú zranení