15.03.2018 23:06 | Šport | Futbal

Hrdina Bakoš: Jeho dva góly Plzni nestačili, Arsenal postúpil cez AC Miláno

Futbalisti Atletica Madrid sa ako prví prebojovali do štvrťfinále Európskej ligy UEFA 2017/2018.

Po domácom triumfe 3:0 zvíťazili aj vo štvrtkovej odvete na pôde Lokomotivu Moskva vysoko 5:1 a bez problémov potvrdili úlohu jedného z najväčších favoritov na zisk trofeje.

Slovenský útočník Marek Bakoš strelil dva góly Plzne proti Sportingu Lisabon a postaral sa o to, že v Štruncových sadoch sa predlžovalo. Z postupu do štvrťfinále sa však napokon tešil portugalský tím vďaka gólu Rodriga Andresa Battagliu na konečných 2:1 zo 115. minúty. Bakoš hral do 83. minúty, stredopoliar Patrik Hrošovský odohral v drese "viktoriánov" celý zápas.

Osemfinálový šláger medzi Arsenalom a AC Miláno sa skončil postupom anglického tímu. Po víťazstve 2:0 na San Sire triumfovali "kanonieri" na domácom štadióne 3:1. Skóre stretnutia otvoril v 35. minúte hosťujúci Hakan Calhanoglu, no krátko na to vyrovnal z jedenástky Danny Welbeck. Druhý gól domácich dal v 71. minúte strelou z diaľky Granit Xhaka, keď lopta prešla do siete po neistom zákroku brankára AC Gianluigiho Donnarummu. Welbeck pridal v závere aj svoj druhý gól a stanovil konečné skóre duelu na 3:1.

CSKA Moskva vyhrala na štadióne Lyonu 3:2 a po domácej prehre 1:0 postúpila do štvrťfinále vďaka trom streleným gólom na ihrisku súpera. V prvom polčase vyrovnal stav dvojzápasu gólom Aleksandr Golovin, no v 58. minúte naklonil misky váh na stranu francúzskeho tímu Maxwel Cornet. Hostia však rozhodli o svojom postupe gólmi v 60. a 65. minúte, keď sa presadili Ahmed Musa a Pontus Werbloom. Za Lyon už len upravil na konečných 2:3 Mariano Diaz.

Prekvapujúcim štvrťfinalistom je rakúsky Salzburg, ktorému po víťazstve 2:1 v Dortmunde stačila na postup aj domáca bezgólová remíza.

Žreb štvrťfinále je na programe v piatok 16. marca v Nyone. Finále sa bude hrať 16. mája v Lyone.

Lokomotiv Moskva - Atletico Madrid 1:5 (1:1)

Góly: 20. Rybus - 16. Correa, 47. Niguez, 65. a 70. Torres (prvý 11 m), 85. Griezmann
      /prvý zápas: 0:3, postúpilo Atletico/

Athletic Bilbao - Olympique Marseille 1:2 (0:1)

Góly: 74. Williams - 38. Payet (z 11m), 52. Ocampos, ČK: 76. Aduriz (Bilbao)
      /prvý zápas: 1:3, postúpilo Marseille/

Dynamo Kyjev - Lazio Rím 0:2 (0:1)

Góly: 23. Leiva, 83. de Vrij
      /prvý zápas: 2:2, postúpilo Lazio/

Zenit Petrohrad - RB Lipsko 1:1 (0:0)