17.02.2018 13:05 | Šport | Hokej

Slovinsko - Slovensko ONLINE: Podľahli sme Slovincom, rozhodla bývalá hviezda Slovana

Sledujte ONLINE z hokejového zápasu Slovákov proti Slovinsku, ktorý je pre tím Craiga Ramsayho posledným v základnej B skupine.

ONLINE:
ONLINE:
ONLINE: SLO - SVK
15:49

Ďalší zápas na Slovákov čaká v utorok. O koľkej a proti komu, ešte nie je jasné. Ďakujeme vám za pozornosť.

15:47

Slovensko prehralo so Slovinskom 2:3 po samostatných nájazdoch. Keďže Olympijskí športovci z Ruska vyhrali nad USA presvedčivo 4:0, Slovensko nakoniec obsadilo v skupine B posledné, 4. miesto.

15:47

Samostatné nájazdy skončili výhrou Slovinska.

15:40

Žiga Jeglič potvrdil to, že je nájazdový fenomén. Tak, ako kedysi dvíhal zo stoličiek bratislavských divákov na Slovane, dnes zdvihol aj tých slovinských. Strelil víťazný gól v piatej sérii samostatných nájazdov. 2:1.

15:39

Marcel Haščák svoj druhý gól v tomto zápase nedal!

15:39

Roberta Saboliča čarovne vychytal Konrád!

15:37

Ladislav Nagy dáva prvý slovenský gól! Aj on našiel miesto medzi betónmi, 1:1!

15:37

Jan Muršak nedal.

15:37

Martin Bakoš a jeho strela švihom, len do betónov. Stále 1:0 pre Slovinsko.

15:36

Jan Urbas netrafil bránu.

15:36

Petrovi Ölveckému nájazd vôbec nevyšiel, Slovinci stále vyhrávajú 1:0.

15:36

Rok Tičar našiel medzierku v Konrádových betónom, 1:0 pre Slovinsko.

15:35

Andrej Kudrna šiel na nájazdy ako prvý, bekhendový pokus však Krošelj zachytil betónom.

15:34

Začali sa samostatné nájazdy.

15:32

Rébus víťaza dnešného zápasu nevyriešilo ani predĺženie. Slovensko hrá aj po 65. minútach so Slovinskom nerozhodne 2:2.

15:31

Skončilo sa aj predĺženie, čakajú nás samostatné nájazdy.

15:30

Oku lahodiaca individuálna akcia Martina Bakoša. Chýbalo jediné, aby puk skončil v bráne.

15:28

Oddychový čas Slovinska.

15:27

Hrá sa krásny hokej vo vysokom tempe, hokej zo strany na stranu.

15:27

Graňákova strela na lapačku, slovinský brankár si bližšiu žŕdku postrážil.

15:26

Čajkovský sa snažil z otočky prekvapiť brankára Slovinska, nepodarilo sa.

15:25

Ďalogova bomba preverila Krošeljovu pozornosť.

15:24

Začalo sa predĺženie 3 na 3.

15:22

Slovensko remizovalo so Slovinskom 2:2. Čaká nás ešte predĺženie. Jedno je však isté, Slováci už prví v skupine nebudú.

15:21

Skončila sa tretia tretina.

15:19

Slováci sú v útočnom pásme, majú záverečný tlak.

15:18

Slováci odohral dobrú presilovku, ale gól nestrelili, stále je stav nerozhodný 2:2.

15:17

Obrovský slovenský tlak ostal nevužitý. Tičar bol bez hokejky. Krošelj však puk za svoj chrbát nepustil.

15:17

15:16

Haščákova strela švihom, vyrážačka Krošelja bola na mieste.

15:15

Anže Kuralt odchádza na tresnú lavicu za vysokú hokejku. Obrovská šanca pre Slovensko!!!

15:12

Nedorozumenia Slovákov pred Konrádom, našťastie Braňo zasahovať nemusel.

15:10

Podlipnikova nebezpečná rana v závere presilovky. Slováci sa prvýkrát v zápase ubránili!

15:08

Urbasova strela od modrej zasiahla obetavého Marcinka. Následne sa Slovákom podarilo vyhodiť puk z vlastnej tretiny.

15:08

Bomba od Gregorca, teč pred bránou, ale pozorný Konrád. Slovinsko v obrovskom tlaku.

15:06

Miloš Bubela vyhodil puk z obrannej tretiny, rozhodcovia sa po porade rozhodli. Slovinsko hrá presilovku.

15:05

Konrád ani Krošelj dlhšie nezasahovali, hrá sa však zo strany na stranu.

15:02

Slovensko je opäť v slovinskom pásme, hrá sa však v rohoch klziska.

15:01

Slováci prebrali iniciatívu v zápase.

14:59

Čajkovského krásny pokus z pravého krídla, betón Krošelja bol však na mieste.

14:57

Slováci dostali vietor do plachiet. Slovinci sú zaskočení.

14:54

Fantastická strela švihom od Marcela Haščáka smerovala nad Krošeljovu lapačku, je vyrovnané 2:2!

14:53

Olympijskíš športovci z Ruska vyhrávajú nad USA pohodlne 4:0. Ak by skončil zápas Slovenska so Slovinskom 1:2, skončili by sme poslední v tabuľke.

14:51

Čajkovského tvrdá strela od modrej netrafila bránku.

14:49

Kovačevičova strela príklepom spoza obrancu. Konrád čarovne vychytal pravým betónom čistý gól!

14:49

Starostova strela bola nepresná, opečiatkova len zadný mantinel.

14:47

Namiesto slovenského tlaku prišiel na začiatku tretiny tlak Slovincov.

14:45

Začala sa tretia tretina.

14:36

Slovensko nezvládlo začiatok druhej tretiny. Po zbytočných vylúčeniach strelili Slovinci dva góly. Slováci sa však gólom Miloša Bubelu vrátili do zápasu. Stále máme šancu aj na víťazstvo.

Olympijskí športovci z Ruska vyhrávajú po druhej tretine nad USA už 3:0.

14:31

Druhá tretina sa skončila.

14:30

Nedorozumenie Slovákov využil Pance, našťastie bol Konrád na svojom mieste a skóre sa nemení.

14:29

Pred Konrádom bolo husto, Braňo si však dal pozor.

14:27

Hrá sa zo strany na stranu, ale bez striel. Zápas má náboj, Slováci ožili.

14:25

Greorcova strela od modrej, teč od Urbasa. Vyzeralo to hrozivo, ale Konrád zatiahol roletu!

14:23

Konečne sa to podarilo! Čerešňák vypálil od modrej a Miloš Bubela túto strelu krásne tečoval. Puk skončil za Krošleljom, je znížené 1:2 z nášho pohľadu!

14:20

Žiga Jeglič fauloval Petra Ölveckého. Budeme hrať prvú presilovku v zápase!

14:19

Konečne preberáme iniciatívu.

14:17

Kudrna to vyskúšal aj z druhej strany. Krošelj kapituloval, ale rozhodca bol proti. Kontakt s brankárom a skorý verdikt. Skóre sa nemení!

14:16

Slováci opäť v útočnom pásme, už sa musí mať na pozore aj Krošelj.

14:15

Konečne pekný ofenzívny moment Slovenska! Kudrna po pravom krídle švihom vystrelil, Krošelj puk vyrazil. Andrej chcel brankára následne prekonať aj z dorážky, nepodarilo sa, trafil len výstroj.

14:12

Slováci si konečne udržali puk dlhšie na hokejkách. Krošelja však neohrozili, naopak, z protiútoku pohrozil Muršak.

14:10

Haščákova strela švihom. S takýmto projektilom Krošelj nemôže mať problém...

14:09

Slováci vystrelili len 5 striel!!! A to sa už začína druhá polovica zápasu...

14:07

Brankár Krošelj nemal v druhej tretine žiadnu prácu. Slovenské prihrávky sú buď nepresné alebo ich Slovinci blokujú. Otrasný výkon v druhej tretine!

14:06

Sabolič hľadal Jegliča pred bránkou, Konrád musel byť opäť pozorný. Slovinci hrajú s chuťou!

14:05

Konečne sa podarilo Slovensko vysteliť, strela však bola zrazená.

14:02

Otrasný začiatok druhej tretiny Slovenska. Olympijskí športovci z Ruska už vyhrávajú nad USA 2:0.

14:01

Muršakova strieľaná prihrávka sa dostala na hokejku Anžeho Kuralta, ktorý puk zasunul do slovenskej bránky. Dva presilovkové góly a Slovinsko vyhráva 2:0.

13:59

Konečne sa nám podarilo vyhodiť puk cez všetky čiary.

13:58

Sabolič nabíjal Kovačevičovi. Ten svojho spoluhráča Gregorca, ktorý strelil gól, nenapodobnil.

13:58

Michal Čajkovský je už na ľade, hráme so 4 hráčmi.

13:57

To je neuveriteľné! Slovensko bude musieť ubrániť oslabovku 5 na 3. Starosta už sedí na trestnej lavici za držanie.

13:57

Obrovský tlak Slovinska!

13:56

Cingeľ sa mohol stať hrdinom a streliť gól v oslabení. Jeho prienik po pravom krídle však Krošelj vykryl.

13:55

Aby toho nebolo málo, pred streleným gólom fauloval Čajkovský. Ďalšia presilovka pre Slovinsko! Zlý začiatok druhej tretiny...

13:54

Blaž Gregorc vypálil od modrej, Konrád toho veľa nevidel a Slovinci sa ujímajú vedenia 1:0.

13:52

Začala sa druhá dvadsaťminútovka. Minútu a dvadsať sekúnd sa musíme ešte brániť.

13:42

Slovenskí hokejisti hrajú so Slovinskom po prvej tretine 0:0. Aj keď mali zo začiatku navrch Slováci, ku koncu tretiny prebrali iniciatívu Slovinci. Aby toho nebolo málo, na začiatku druhého dejstva sa budeme musieť brániť po faule od Mareka Hovorku.

13:38

Prvá tretina sa skončila.

13:37

Marek Hovorka oslabil Slovensko, vylúčenie za napadnutie. Budeme sa musieť dnes po prvýkrát brániť.

13:36

Barankova strela od modrej a Hovorkov teč. Krošelj betónom vyráža! Toto bola naša najvážnejšia šanca v zápase!

13:35

Obranca Robar strelou švihom od modrej vyskúšal pozornosť Konráda, Braňo však s týmto pukom nemal žiaden problém.

13:34

Brankár Krošelj si už dlhšie nesiahol na puk, Slovinci opäť v Slovenskom pásme.

13:32

Po dlhšom čase sa Slovensko pozrie aj do útočného pásma. Slovinci vyhodili totiž puk cez všetky čiary.

13:32

Slovinci dobre napádajú, ďalší zachytený puk a zbytočné problémy v slovenskom obrannom pásme.

13:30

Kovačevič z pravého kruhu vyskúšal pozorného Konráda.

13:29

Hrá sa bojovný hokej, obe mužstvá si nič nedarujú. Slováci vedú na strely 3:2, aj keď Slovinci v posledných minútach majú určite viac z hry.

13:28

Slovinci sú nebezpeční, čakajú na slovenské diery v obrane.

13:28

Olympijskí športovci z Ruska vyhrávajú nad USA 1:0 po góle Nikolaia Prokhorkina.

13:26

Slovinci sú pri chuti, Konrád sa opäť zapotil po súhre Saboliča s Mušičom. Keby slovinský hráč trafil puk, bolo by zle.

13:24

Hrá sa z jednej strany na druhú, Slovinci pohrozili strelou z ľavého kruhu, Konrád pozorný.

13:24

Hrá sa v strednom pásme.

13:22

Slovinci sa po dlhšom čase usadili pred Konrádom, ktorý sa zapotil po tečovanel strele od modrej.

13:20

Opäť spolupráca Surový-Nagy. Tomáš posúval puk medzi kruhy, kde už číhal Ladislav, ten z prvej míňa bránku.

13:19

Slovensko sa drží v slovinskom pásme a tlačí súpera. Strieľal Starosta od modrej, puk však jeden z obracov zblokoval.

13:17

Surový posunul puk Nagyovi za bránku, ten sa lišiacky obtočil a predral sa pred Krošelja. Podarilo sa mu aj zakončiť, ale brankár Slovinska betónom včas zasiahol.

13:16

Ölvecký nahadzoval puk pred Krošelja, snažil sa ho tečovať Paulovič. Nechýbalo veľa, puk však prešiel vedľa bránky.

13:15

Krošelj si pripisuje prvý zákrok.

13:13

Slovinsko sa po prvýkrát v zápase dostalo do našej obrannej tretiny, Konráda však Urbas neohrozil. Dobre zapracovala naša defenzíva.

13:11

Stretnutie medzi Slovinskom a Slovenskom sa práve začalo!

13:09

Oba tímy sú už na ľadovej ploche, zápas sa už čoskoro začne.

12:54

V oboch táboroch urobili tréneri zmeny na brankárskom poste. Kým proti USA chytal Ján Laco, proti Slovinsku bude stáť v bránke Branislav Konrád. Do slovinskej svätyne sa vracia Gasper Krošelj, ktorý Slovincom vychytal senzačné víťazstvo nad USA.

12:01

Slovincom máme čo vracať. Na ZOH v Soči 2014 sme sa s nimi taktiež stretli v skupine. Vtedy sa v zájomnom dueli bojovalo len o tretiu priečku. Zápas sme nezvládli podľa predstáv a so Slovinskom sme prehrali 1:3.

09:57

Pravdepodobné zostavy:

SR: Konrád (Laco) - Baranka, Starosta, Čerešňák, Graňák, Čajkovský, Ďaloga, Valach - Kudrna, Surový, Nagy - Lamper, Marcinko, Cingel - Bakoš, Bubela, Haščák - Paulovič, Krištof, Ölvecký - Hovorka.

Slovinsko: Gračnar – Robar, Gregorc, Podlipnik, Kovačevič, Vidmar, Repe, Pavlin – Verlič, Muršak, Urbas – Sabolič, Tičar, Jeglič – Pance, M. Rodman, Goličič – Kuralt, Mušič, Ograjenšek - Hebar.

09:48

Duel Slovinsko - Slovensko sa začína o 13.10 hod SEČ.

09:46

Zverenci Craiga Ramsayho zatiaľ podávajú v Pjongčangu skvelé výkony. Zdolali Olympijských športovcov z Ruska, tím, ktorý je nabitý hviezdami a kvalitnými hráčmi z KHL. Potom tesne podľahli Američanom. Za predvedený výkon sa však hanbiť nemusia.

Slovincom sa, naopak, podarilo nad USA vyhrať v predĺžení. V dueli s Olympijskými športovcami z Ruska však dostali debakel.

09:44

Súboj Slovákov so Slovinskom sľubuje v mimoriadne vyrovnanej B skupine dramatický náboj. Veď obe mužstvá bojujú o čo najlepšiu východiskovú pozíciu v skupine pre postup do štvrťfinále.

09:43

Vítame vás pred posledným zápasom hokejistov Slovenska v skupine B na ZOH v Pjongčangu. Zápas proti Slovinsku pre vás komentuje Jakub Mitter.