Vendelín
11°C  Hmla  |  Bratislava
02.01.2018, 21:06 | Šport | Hokej

Česi oslavujú: Mladí reprezentanti zdolali po dráme Fínsko a sú v semifinále!

Prvými semifinalistami majstrovstiev sveta do 20 rokov v Buffale sa stali hokejisti Českej republiky.

V úvodnom štvrťfinále vyhrali nad Fínskom 4:3 po nájazdoch. Fíni vyhrali na strely 54:30, ale v bránke Čechov podal výborný výkon Josef Kořenář. V semifinále narazia Česi na víťaza duelu Kanada - Švajčiarsko.

Skóre duelu otvoril v 7. minúte Zadina, ale potom prebrali taktovku fínski hokejisti, ktorí boli aktívnejší a dvakrát v zápase viedli 2:1 aj 3:2. Česi sa však v závere odhodlali k hre bez brankára a Zadina v 58. minúte svojim druhým gólom v zápase vyrovnal šikovným tečom na 3:3. V desaťminútovom predĺžení gól nepadol a tak museli rozhodnúť nájazdy.

Na českej strane sa presadil Reichel a Nečas, za Fínov len Vesalainen a tak do bojov o medaily postúpili českí hokejisti.

Česko - Fínsko 4:3 pp a sn (1:0, 1:2, 1:1 - 0:0, 1:0)

Góly: 7. Zadina (Nečas, Hájek), 35. Reichel (Pavlík, Budík), 58. Zadina (Galvas, Nečas), rozh. náj. Nečas - 24. Räsänen (Vesalainen, Juolevi), 30. Juolevi (Vesalainen, Kuokkanen), 47. Vesalainen (Tolvanen)