Marcel
14°C  Slnečno  |  Bratislava
01.01.2018, 06:00 | Šport

Slovenskí hokejisti deklasovali dánsko rozdielom triedy: Naši juniori mieria do štvrťfinále!

Slovenskí hokejisti zvíťazili vo svojom poslednom zápase A-skupiny na juniorských MS v Buffale nad Dánskom 5:1.

Zverenci trénera Ernesta Bokroša obsadili v skupine 4. miesto a postúpili do štvrťfinále. Dáni sa v zápase ujali vedenia v 5. minúte prvej tretiny, no potom už strieľali góly iba Slováci.

Vo štvrťfinále sa stretnú Slováci s prvým tímom B-skupiny, o jej víťazovi rozhodoval duel Ruska so Švédskom. Hrať sa bude 2. januára, čas bude známy neskôr.

MS hráčov do 20 rokov, A-skupina:

Slovensko - Dánsko 5:1 (1:1, 2:0, 2:0)

Góly: 12. Roman (Tamáši), 30. Fehérváry (Buček, Ružička), 35. Roman, 45. Buček (Fehérváry), 46. Liška (Kundrik, Solenský) – 5. Blichfeld (Krag Christensen, Röndbjerg). Rozhodovali: Ansons (Lot.), Tufts (USA) – Castelli (Švaj.), Sysujev (Rus.), vylúčení: 5:5 na 2 min., presilovky: 0:1, oslabenia: 1:0

Zostavy:

Slovensko: Durný – Hedera, Korenčík, Bodák, Ivan, Fehérváry, Zeleňák, Matejovič, Fereta – Smolka, Kelemen, Kundrik – Studenič, Tamáši, Roman – Buček, Krivošík, Ružička – Čacho, Liška, Solenský.

Dánsko: Krog – Setkov, Jessen, Mogensen, Heine, O. Larsen, Ch. Larsen, Mortensen – Röndbjerg, Krag-Christensen, Blichfeld – Mathiasen-Wejse, Andersen, Nielsen – Ahlberg, Grundtvig, Madsen – Molge, Schultz, Gath – Schmidt-Svejstrup.

Priebeh zápasu

Slovákom sa štart do zápasu nevydaril. Dáni sa ako prví dostali k zakončeniu a mali aj prvú šancu, keď sa v dobre šanci ocitol Madsen. V 5. minúte sa Severania ujali vedenia po dorážke Joachima Blichfelda, tréner Bokroš sa márne dožadoval u arbitrov faktu, že padol po ofsajdovej situácii. Vyrovnať mohli jeho zverenci v následnej presilovke, ale podarilo sa to až Milošovi Romanovi v 12. minúte, keď z vrcholu ľavého kruhu prestrelil brankára. V 18. minúte mohol dostať Slovensko do vedenia Studenič, ale jeho strelu zastavila konštrukcia bránky.

Aj do druhej tretiny lepšie vstúpili Severania, ale bolo to spôsobené aj tým, že dohrávali presilovku z konca prvej tretiny. Aj v rovnovážnom počte však Dáni hrozili a v 24. minúte mali obrovskú šancu dostať sa do vedenia. Durný však vytiahol fantastické zákroky, keď najskôr zlikvidoval pokus Röndbjerga a následne aj dorážky Krag Christensena a Blichfelda. To Slovákov nakoplo a postupne si začali vypracovávať tlak v útočnom pásme. Po jednom z nich sa ujali vedenia, keď Martin Fehérváry presne zakončil strelu švihom - 2:1. Zvýšenú aktivitu demonštrovali zverenci trénera Ernesta Bokroša aj o päť minút neskôr pri vlastnom oslabení, keď Miloš Roman svojim druhým gólom v zápase zvýšil už na 3:1.

Zlepšený výkon potvrdili slovenskí hokejisti aj v záverečnej tretine. V 45. minúte zvýšil na rozdiel troch gólov Samuel Buček a o minútu neskôr sa presadil Adam Liška. Vzápätí sa mohol do streleckej listiny zapísať Krivošík, ale stroskotal na brankárovi. Konečné skóre mohli napokon upraviť Dáni, ale Durný v 55. minúte vytiahol ďalší výborný zákrok.