Uršuľa
11°C  Polooblačno  |  Bratislava
24.12.2017, 14:32 | Šport | Futbal

Anglický futbalista Harry Kane vyrovnal rekord Shearera: Bol to skvelý deň

Anglický futbalový reprezentant Harry Kane (24) strelil v roku 2017 už 36 gólov v Premier League a vyrovnal rekord Alana Shearera.

Bývalý hviezdny útočník ho stanovil v roku 1995. Kane môže svoju bilanciu ešte zlepšiť, keďže Tottenham Hotspur odohrá duel 26. decembra proti Southamptonu.

Dvadsaťštyriročný kanonier vyrovnal rekord v sobotňajšom zápase na pôde Burnley, keď strelil hetrik a jeho tím vyhral 3:0. Prvý gól dal z penalty už v 7. minúte, ďalšie dva strelil v rozmedzí desiatich minút druhého polčasu.

"Z môjho uhla pohľadu to mala byť jedenástka. Veril som, že v zápase dám nejaké góly, a že si formu prenesiem do duelu so Southamptonom. Dal som tri, chcel som ešte o jeden viac, ale je to skvelý deň a víťazstvo a dôležité tri body," povedal Kane pre britské médiá.

"Jeho prínos pre tím, a nie je to len o jeho góloch, postoj, profesionalita, etika, spôsob, akým pracuje, je podľa môjho názoru fantastický," pochválil svojho zverenca tréner Mauricio Pochettino. "Je obrovský príklad pre ostatných hráčov a teším sa s ním, pretože sme získali dôležité tri body, ale zároveň dokázal vyrovnať rekord Alana Shearera," dodal Pochettino.