Alojzia
14°C  Oblačno  |  Bratislava
17.12.2017, 12:45 | Šport | Šport mix

Životná forma Kuzminovej pokračuje: Nasťa siahala opäť na pódium!

Slovenská biatlonistka Anastasia Kuzminová finišovala vo francúzskom Le Grand-Bornand v pretekoch s hromadným štartom 3. kola Svetového pohára štvrtá.

Na 12,5 km trati za víťaznou Francúzkou Justine Braisazovou zaostala Kuzminová o 25,5 sekundy. Druhá dobehla Bieloruska Iryna Kriuková (+11,2), tretia Nemka Laura Dahlmeierová (+19,9). Na tretiu priečku chýbalo Kuzminovej len 5,6 sekundy, no udržala si žlté tričko vedúcej ženy v priebežnom hodnotení SP.

Kuzminová nastúpila v nedeľu v pozícii priebežne prvej v hodnotení SP, v mass pretekoch so štartovým číslom 1 prvýkrát, so snahou udržať si žlté tričko. Predtým štyrikrát za sebou vybojovala pódiové umiestenia a impozantnú sériu mohla ešte natiahnuť. Preteky s hromadným štartom boli vôbec prvé v sezóne a Kuzminová ich začala v tridsiatke štartujúcich, podľa aktuálneho hodnotenia SP i výsledkov v samotnom Le Grand-Bornand, nie príliš dobre. Na prvom a treťom terči nazbierala dva trestné okruhy a z prvej priečky klesla až na 23. miesto, so stratou na prvú Braisazovú 42,3 s. Druhá streľba ležmo už žiadne problémy Kuzminovej nenarobila a posunula sa na 12. miesto, 34,4 s za vedúcou priečkou Vity Semerenkovej.

Kuzminovej preteky s celkovou streleckou bilanciu 2-0-1-1 boli v znamení veľkej snahy ukrojiť z výraznej straty. Pred prvou streľbou stojmo už bola siedma a po nej, ktorá jej trvala len 22 sekúnd, no so smoliarskou chybou na piatom terči, deviata, so stratou na vedúcu Nemku Herrmannovú 38,9 s. Záverečnú streľbu stojmo poznamenala snaha Kuzminovej zlepšiť si priebežné štvrté miesto a zaútočiť ešte na stupeň víťazov. Netrafila tretí terč, na štvrtom mieste zostala, no len 8,1 sekundy za treťou Dahlmeierovou. Napriek veľkému úsiliu sa už vpred neposunula a finišovala štvrtá. Pre 21-ročnú domácu Francúzku Braisazovú bolo víťazstvo premiérové v kariére, pre Bielorusku Kriukovú znamenala druhá priečka vôbec prvý prienik v kariére na pódium.