Albína
3°C  Oblačno  |  Bratislava
07.12.2017, 10:03 | Šport | Futbal

Marek Hamšík po vypadnutí z Ligy majstrov: Odvážne slová kapitána Neapolu

Futbalisti talianskeho SSC Neapol zostali pred bránami osemfinále prestížnej Ligy majstrov 2017/2018.

V stredu prehrali v F-skupine na pôde Feyenoordu Rotterdam 1:2 a zahrajú si "len" šestnásťfinále Európskej ligy UEFA.

Renato Tapia Otvoriť galériu

Neapol s kapitánom Marekom Hamšíkom potreboval vyhrať v Holandsku a musel sa spoliehať na výhru istého víťaza skupiny Manchestru City v Charkove nad Šachtarom Doneck. Viedol už od 2. minúty, keď dorazil loptu do siete Piotr Zieliňski, ale domáci Nicolai Jörgensen v 33. minúte hlavou vyrovnal a v nadstavenom čase Jeremiah St. Juste rozhodol o výhre Feyenoordu. Hamšík odohral celý zápas. Z postupu z druhého miesta sa radoval Doneck, ktorý uštedril City prvú prehru a zdolal ho 2:1.
Hamšík vyjadril po stretnutí sklamanie z výkonu tímu v druhom polčase i z vyradenia.

"Je nepríjemné prehrať gólom z poslednej minúty, no treba si povedať, že v druhom polčase sme mali urobiť pre víťazstvo viac. Chýbala rýchlosť, ako aj pohyb. Čo bolo rozhodujúce, že nepokračujeme v Lige majstrov? Úvodná prehra na ihrisku Šachtaru Doneck výrazne ovplyvnila dianie v skupine," citoval Hamšíka jeho oficiálny web.

Podľa 30-ročného slovenského stredopoliara je pred SSC na jar okrem zisku titulu v Serii A ďalší veľký cieľ: "Sme sklamaní, vypadnutie je nepríjemné. No musíme pozerať dopredu. Už najbližšie musíme zabrať v Serii A proti Fiorentine. A na jar sa budeme snažiť vyhrať Európsku ligu."