11°C  Hmla  |  Bratislava
23.11.2017, 21:25 | Šport

Šťastná Plzeň ide v Európskej lige ďalej: Poznáme ďalších postupujúcich!

Futbalisti FC Villarreal, Viktorie Plzeň, RB Salzburg, OGC Nice, San Sebastianu aj Östersundsu postúpili do jarného šestnásťfinále Európskej ligy UEFA 2017/2018.

Vo večernom bloku zápasov si postup zabezpečili aj AC Miláno, Sporting Braga, Partizan Belehrad, Olympique Lyon a Atalanta Bergamo. Do play off Villarreal dostalo štvrtkové víťazstvo v 5. kole skupinovej fázy na pôde kazašskej FK Astana 3:2. V druhom zápase A-skupiny večer Slavia Praha nastúpi na trávniku Maccabi Tel Aviv (21.05 SEČ). Španieli na postup potrebovali vyhrať, od 22. minúty ale prehrávali po výstavnej strele Juniora Kabanangu. Útočník z DR Kongo z diaľky trafil perfektne pod brvno, no v 40. minúte vyrovnal Daniel Raba, ktorý po prihrávke za obrannú líniu Astany prepálil domáceho brankára. V 65. minúte dostal "žltú ponorku" do vedenia striedajúci Cédric Bakambu z DR Kongo, ktorý v 83. minúte svojim druhým gólom v súboji zvýšil na 3:1. Skóre uzavrel domáci útočník Patrick Twumasi z Ghany v 88. minúte.

Villarreal má na konte 11 bodov a je už istým víťazom skupiny. "Zošívaní" ho síce môžu bodovo vyrovnať, majú s ním ale horšiu bilanciu vzájomných zápasov. Kazašský majster doma nebodoval prvýkrát po predchádzajúcich sedemnástich súbojoch bez prehry. Do play off postúpil aj Östersunds FK, ktorý v J-skupine doma zdolal Luhansk 2:0. V K-skupine zvíťazilo Nice doma nad Waregemom 3:1 aj vďaka dvom gólom talianskeho útočníka Maria Balotelliho a tiež má postup vo vrecku. Vo štvrtok postúpil aj Red Bull Salzburg po domácom triumfe 3:0 nad Vitoriou Guimaraes, resp. z L-skupiny Real Sociedad San Sebastian po výhre 1:0 na pôde Rosenborgu Trondheim.

Postup získala aj Viktoria Plzeň po domácej výhre 2:0 nad rumunským FCSB. O triumfe zverencov Pavla Vrbu rozhodli Milan Petržela a Jan Kopic, v domácom drese odohral celý zápas Patrik Hrošovský, Marek Bakoš nastúpil v 66. minúte a brankár Matúš Kozáčik bol na lavičke náhradníkov. Plzeň už nemôže skončiť horšie ako druhá, keďže má lepšie vzájomné súboje s Luganom, ktoré doma zdolalo Beer ševu 1:0. Kodaň, za ktorú odohral celý duel obranca Denis Vavro, prehrala na pôde Lokomotivu Moskva 1:2. Postúpiť už nemôže Hertha Berlín po prehre 2:3 na ihrisku Bilbaa, vo štvrtok v jej zostave chýbali obaja Slováci Peter pekarík aj Ondrej Duda. Kolín doma zdolal Arsenal Londýn 1:0 a stále môže ísť ďalej. Už po 4. kole mali postup istý Dynamo Kyjev, FCSB, Lazio Rím, Arsenal Londýn aj Zenit Petrohrad.