02.11.2017 08:57 | Šport | Futbal

Obhajca trofeje pri Alliho nohách: Mladá hviezda Tottenhamu rozobrala Real

Má iba 21 rokov, ale futbalový svet mu už leží pri nohách. A teraz aj úradujúci šampión Ligy majstrov.

Dele Alli, jeden z najlepších mladých hráčov sveta, dvoma presnými záasahmi zostrelil na slávnom štadióne Wembley španielsky Real Madrid (3:1). Tottenhamu tak zariadil vedenie v skupine H a postup do ďalšej fázy.

Domáci Spurs sa dostali do prvej väčšej šance už v 11. minúte, keď hostia pokazili rozohrávku, Harrymu Kaneovi nevyšiel lob cez Kika Casillu. V 27. minúte však už tribúny vo Wembley jasali. Harry Winks poslal dlhý pas za obranu na Kierana Trippiera, ktorý našiel prízemným centrom z pravej strany Dele Alliho, a ten v sklze otvoril skóre. Gól však platiť nemal, keďže Trippier stál v ofsajde. Na druhej strane mal dve dobré príležitosti Cristiano Ronaldo. Prvú vytlačil Hugo Lloris, pri druhej namieril portugalský útočník do stredu bránky. V 41. minúte mohol pridať druhý gól Kane, ale trafil len do Sergia Ramosa. V druhom dejstve sa domáci zamerali na obranu a brejky, jeden z nich im vyšiel v 56. minúte. Hrdinom duel sa stal Alli, ktorého tečovaná strela skončila za bezmocným Casillom. V 65. minúte po ďalšom rýchlom protiútoku definitívne rozhodol Christian Eriksen - 3:0. Desať minút pred koncom znížil Ronaldo na 1:3, no to už nič nezmenilo na prehre "bieleho baletu".

Sumáre 4. kola skupinovej fázy:
E-skupina:
FC Liverpool - NK Maribor 3:0 (0:0)
Góly: 49. Salah, 64. Can, 90. Sturridge. Rozhodovali: I. KRUŽLIAK - M. BALKO, T. SOMOLÁNI (všetci SR)

FC Sevilla - Spartak Moskva 2:1 (1:0)
Góly: 30. Lenglet, 59. Banega - 78. Ze Luis. Rozhodoval: Soares Dias (Portug.)

SSC Neapol - Manchester City 2:4 (1:1)
Góly: 21. Insigne, 62. Jorginho (z 11 m) - 34. Otamendi, 48. Stones, 69. Agüero, 90.+2 Sterling. Rozhodoval: Brych (Nem.)
/HAMŠÍK odohral za domácich celý zápas/

Šachtar Doneck - Feyenoord Rotterdam 3:1 (2:1)
Góly: 17. a 68. Marlos, 14. Ferreyra - 12. Jorgensen. Rozhodoval: Sidiropoulos (Gréc.)