17.10.2017 22:48 | Šport | Futbal

ManCity zdolal v LM Neapol: Nepremenená penalta bude ešte dlho mrzieť!

Futbalisti Manchestru City zvíťazili v utorok v F-skupine Ligy majstrov 2017/2018 na domácom ihrisku nad SSC Neapol 2:1.

Po troch kolách im v tabuľke patrí prvé miesto s troma víťazstvami. Neapol, v drese ktorého odohral slovenský stredopoliar Marek Hamšík 78 minút, je po dvoch prehrách z ihrísk súperov tretí.

Pred lídra talianskej Serie A sa dostal ukrajinský Šachtar Doneck, ktorý vyhral na ihrisku Feyenoordu Rotterdam 2:1 po dvoch góloch Brazílčana Bernarda. Na Etihad Stadium domáci viedli už v 13. minúte 2:0 po góloch Raheem Sterlinga a Gabriela Jesusa. Mali viac z hry a mohli pridať aj ďalší gól. V 38. minúte hosťujúci Dries Mertens nepremenil penaltu. V druhom dejstve mohol znížiť Hamšík v 65. minúte, po hrubej chybe domácej obrany ale v páde trafil pred odkrytou bránou len domáceho obrancu Johna Stonesa. SSC však opäť dostal šancu kopať pokutový faul a v 73. minúte ho už Amadou Diawara premenil. Tím španielskeho trénera Pepa Guardiolu si napokon zapísal do tabuľky všetky body.

Obhajca titulu Real Madrid v ďalšom pútavom súboji utorňajšieho večera remizoval na domácom štadióne s Tottenhamom Hotspur 1:1 v H-skupine. "Biely balet" prehrával od 28. minúty, keď si Raphael Varane v súboji s Harry Kaneom dal vlastný gól. Zverenci francúzskeho trénera Zinedina Zidana ale vyrovnali v 43. minúte z penalty, portugalský útočník Cristiano Ronaldo po nej dosiahol už jeho 110. gól v LM. V druhom polčase mohol v 54. minúte Karim Benzema hlavičkou z bezprostrednej blízkosti otočiť, ale brankár Spurs Hugo Lloris predviedol zázračný zákrok. Kane mohol v 72. minúte opäť dostať hostí do vedenia, išiel sám na brankára Keylora Navasa, ale ten mu dlhšie signalizovanú strelu skvele vyrazil na roh. A tak sa body delili.

V druhom súboji skupiny Borussia Dortmund remizoval na pôde cyperského APOEL-u Nikózia 1:1.

V E-skupine mal vydarený večer FC Liverpool, ktorý vyhral v Maribore vysoko 7:0. "The Reds" vybavili domácich už v prvom polčase, v ktorom slovinskému majstrovi dali štyri góly. Po dvoch predchádzajúcich remízach sa výber nemeckého kouča Jürgena Kloppa dostal na čelo tabuľky o skóre pred Spartak Moskva. Ruský majster doma zdolal FC Sevillu vysoko 5:1.

Prvú výhru v LM zaknihoval debutant z Lipska, ktorý v G-skupine doma zdolal bývalého európskeho šampióna FC Porto 3:2. Francúzsky majster AS Monaco doma viedol nad Besiktasom Istanbul 1:0, ale dva góly Cenka Tosuna otočili priebeh. Turci majú na konte tri výhry a sú lídrom tabuľky už o 5 bodov pred Lipskom.

Spartak Moskva - FC Sevilla 5:1 (1:1)
Góly: 18. a 90. Promes, 58. Melgarejo, 67. Glušakov, 74. Adriano - 31. Kjär, rozhodoval: Rocchi (Tal.)

NK Maribor - FC Liverpool 0:7 (0:4)
Góly: 19. a 40. Salah, 4. a 54. Firminho, 13. Coutinho, 86. Oxlade-Chamberlain, 90. Alexander-Arnold, rozhodoval: Kassai (Maď.)

Feyenoord Rotterdam - Šachtar Doneck 1:2 (1:1)
Góly: 8. Berghuis - 24. a 53. Bernard, ČK: 75. Rakickij (Šachtar), rozhodoval: Mallenco (Šp.)

Manchester City - SSC Neapol 2:1 (2:0)
Góly: 9. Sterling, 13. Gabriel Jesus - 73. Diawara (z 11 m), rozhodoval: Lahoz (Šp.)
      /M. Hamšík (SSC) hral do 78. min./

RB Lipsko - FC Porto 3:2 (3:2)
Góly: 8. Orban, 38. Forsberg, 41. Augustin - 18. Aboubakar, 44. Marcano, rozhodoval: Tagliavento (Tal.)

AS Monaco - Besiktas Istanbul 1:2 (1:1)
Góly: 30. Falcao - 34. a 54. Tosun, rozhodoval: Mažič (Srb.)

APOEL Nikózia - Borussia Dortmund 1:1 (0:0)
Góly: 62. Pote - 67. Sokratis, rozhodoval: Kulbakov (Biel.)

Real Madrid - Tottenham Hotspur 1:1 (1:1)
Góly: 43. C. Ronaldo (z 11 m) - 28. Varane (vlastný), rozhodoval: Marciniak (Poľ.)