Klaudia
5°C  Oblačno  |  Bratislava
15.10.2017, 09:56 | Šport | Futbal

Juventus odišiel po prvý raz bez bodu, Dybala takto zlyhal pri penalte

Futbalisti Juventusu Turín prehrali v ôsmom kole talianskej Serie A na domácom ihrisku s Laziom Rím 1:2.

Po prvý raz v sezóne odišli zo zápasu bez bodu. O víťazstve rozhodol dvoma gólmi Ciro Immobile. V nadstavenom čase druhého polčasu nepremenil Paulo Dybala penaltu.

Jeho strelu zlikvidoval brankár Thomas Strakoša. Rimania sa víťazstvom dotiahli v tabuľke práve na "starú dámu", oba tímy majú devätnásť bodov. Juventus je priebežne na treťom mieste, Lazio hneď pod ním.

Líder tabuľky SSC Neapol využil zaváhanie obhajcu trofeje a odskočil mu na päť bodov. Neapolčania triumfovali 1:0 na štadióne AS Rím a zvíťazili aj v ôsmom zápase sezóny. Lorenzo Insigne sa stal autorom rozhodujúceho momentu v 20. minúte, slovenský reprezentant Marek Hamšík pobudol za hostí na trávniku do 72. minúty, keď ho vystriedal Poliak Piotr Zielinski.