10.10.2017 07:26 | Šport | Hokej

Richard Pánik pri chuti, jeho pohotový gól proti Torontu ale nestačil

Slovenský hokejista Richard Pánik (26) si v noci na utorok pripísal v zámorskej NHL gól a asistenciu, jeho Chicago však prehralo v Toronte 3:4 po predĺžení.

Pánik nastupujúci v prvom útoku Blackhawks najprv v 8. minúte asistoval pri góle kapitána Jonathana Toewsa na 2:0 a v 48. minúte svojím tretím tohtosezónnym presným zásahom zvýšil na 3:1 pre hostí. Dvadsaťšesťročný krídelník v presilovke pohotovo poslal puk do odkrytej bránky po tom, čo sa k nemu nečakane odrazil od zadného mantinelu po delovke Gustava Forslinga.

"Jastrabi" však nádejný náskok neudržali, Connor Brown a James van Riemsdyk zachránili pre Toronto predĺženie, v ktorom rozhodol o triumfe domáceho tímu Auston Matthews. Pánik, ktorého vyhlásili za tretiu hviezdu zápasu, potvrdil skvelú formu v úvode sezóny, po troch stretnutiach má na konte tri góly a dve asistencie.

V ďalšom dueli Boston prehral s Coloradom 0:4. Slovenský kapitán "medveďov" Zdeno Chára bol na ľade 21 minút a 55 sekúnd, raz vystrelil na bránku a zaznamenal jednu mínusku. Strelcov Bostonu zarmútil ruský brankár Sergej Varlamov, ktorý zneškodnil všetkých 29 striel a zaknihoval si prvý shutout v sezóne a 22. v profiligovej kariére.
Hráči St. Louis Blues vyhrali na ľade New Yorku Islanders 3:2 po nájazdoch. Hostia viedli po dvoch góloch Vladimira Tarasenka 2:0, ale "ostrovania" v záverečnej šesťminútovke vyrovnali a poslali duel do predĺženia. V nájazdoch skórovali len Blues, keď sa presadili Brayden Schenn a Tarasenko. V bránke Islanders dostal pred Jaroslavom Halákom šancu Nemec Thomas Greiss.

Nechytal ani druhý slovenský brankár v NHL, pred Petrom Budajom dostal v Tampe prednosť Rus Andrej Vasilevskij. Hráči Lightning zdolali Washington 4:3 po predĺžení. Winnipeg s Markom Daňom uspel v Edmontone 5:2, hlavnou postavou zápasu bol dánsky útočník v službách Jets Nikolaj Ehlers, ktorý strelil svoj druhý hetrik v NHL a pridal asistenciu.

Výsledky NHL:

BOSTON BRUINS - COLORADO AVALANCHE 0:4 (0:2, 0:0, 0:2)
Góly: 5. Andrighetto (Rantanen, Zadorov), 14. Compher (Söderberg), 47. Jakupov (Duchene, Kerfoot), 60. Jakupov (Andrighetto, MacKinnon). Brankári: Rask - Varlamov, strely na bránku: 29:23, 17.565 divákov.

NY ISLANDERS - ST. LOUIS BLUES 2:3 pp a sn (0:0, 0:2, 2:0 - 0:0, 0:1)
Góly: 54. Ladd (Chimera, Nelson), 59. Lee (Hickey, Eberle) - 30. Tarasenko (Šťastný), 36. Tarasenko (Schwartz, Pietrangelo), rozh. nájazd Schenn. Brankári: Greiss - Allen, strely na bránku: 42:35, 10.673 divákov.

BUFFALO SABRES - NEW JERSEY DEVILS 2:6 (0:2, 1:4, 1:0)
Góly: 26. E. Kane (Ristolainen), 58. E. Kane (Pominville) – 7. Noesen (Gibbons), 19. Gibbons (Hischier, Johansson), 26. Bratt (Henrique, Müller), 28. Johansson (Hall), 33. Bratt (Hall, Greene), 39. Johansson (Bratt). Brankári: Johnson (41. Lehner) - Schneider, strely na bránku: 25:31, 17.697 divákov.

TORONTO MAPLE LEAFS - CHICAGO BLACKHAWKS 4:3 pp (0:2, 1:0, 2:1 - 1:0)
Góly: 31. Zajcev (Brown, Rosén), 53. Brown (Zajcev, Hainsey), 56. van Riemsdyk (Bozak, Rielly), 64. Matthews – 4. Rutta (Hayden, Wingels), 8. Toews (PÁNIK, Saad), 48. PÁNIK (Forsling, Rutta). Brankári: Andersen - Forsberg, strely na bránku: 43:21, 19.456 divákov.

TAMPA BAY LIGHTNING - WASHINGTON CAPITALS 4:3 pp (0:2, 2:1, 1:0 - 1:0)
Góly: 26. Killorn (Point, Coburn), 39. Kunitz (Stralman, Paquette), 51. Kučerov (Killorn, Stralman), 64. Point (Kučerov, Stamkos) – 17. Bäckström (Burakovsky, Oshie), 19. Oshie (Carlson, Bäckström), 28. Oshie (Bäckström, Kuznecov). Brankári: Vasilevskij - Grubauer, strely na bránku: 40:26, 19.092 divákov.

EDMONTON OILERS - WINNIPEG JETS 2:5 (0:2, 2:2, 0:1)
Góly: 33. Draisaitl (McDavid, Maroon), 34. Nugent-Hopkins (Nurse) – 9. Scheifele (Kulikov, Matthias), 17. Kulikov (Ehlers, Wheeler), 37. Ehlers (Trouba, Hellebuyck), 38. Ehlers (Wheeler, Scheifele), 59. Ehlers (Scheifele, Wheeler). Brankári: Talbot - Hellebuyck, strely na bránku: 39:43, 18.347 divákov.

ANAHEIM DUCKS - CALGARY FLAMES 0:2 (0:0, 0:1, 0:1)
Góly: 37. Monahan (Versteeg, Gaudreau), 47. Backlund (Frolík, Tkachuk). Brankári: Gibson - Smith, strely na bránku: 43:29, 15.485 divákov.