Juraj
21°C  Polooblačno  |  Bratislava
21.09.2017, 20:05 | Šport

Debakel v Tipsport lige: Do tretice sa im to nepodarilo!

Hokejový tím HK Orange SR 20 nezopakoval výkony z posledných dvoch zápasov, no naopak!

Mladíci si proti silnej Banskej Bystrici verili, veď v prvej tretine bol stav nerozhodný 1:1. O celom ďalšom priebehu rozhodla dôležitá a pre HK Orange smrtiaca druhá tretina, v ktorej Banskobystričania nastrieľali päť gólov, kým mladíci ani jeden. Konečný výsledok 8:2 v prospech baranov je pre HK Orange možno až príliš krutý.

HC'05 iClinic Banská Bystrica – HK Orange SR 20 8:2 (1:1, 5:0, 2:1)

Góly: 18. A. Sedlák (Hohmann, Brittain), 30. Bubela (Hohmann, Dame-Malka), 30. Tamáši, 32. Brittain (Hohmann, Bubela), 34. A. Sedlák (Lamper, Bortňák), 40. Brittain (Hohmann, Košecký), 49. Gabor (Tamáši), 54. M. Lunter (Bubela, Hohmann) - 6. Čacho (Vašaš, Zeleňák), 51. Smolka (Šmida, Václav). Rozhodovali: Baluška, Snášel – R. Výleta, Tvrdoň. Vylúčení na 2.min: 4:5. Presilovky: 1:1. Oslabenia: 0:0. Diváci: 2016.

Banská Bystrica: Lukáš – Kubka, I. Ďatelinka, Dame-Malka, Mihálik, A. Sedlák, J. Brejčák, Košecký, Gélinas – Faille, T. Surový, M. Lunter – Hohmann, Bubela, Brittain - Lamper, Bortňák, Belluš – Gabor, Tamáši, Andrisík
Orange SR 20: Durný – Dlapka, Hílek, Zeleňák, Švarc, Kuna, Matejovič, Hedera, Krempaský – Mesaroš, Jaško, Marcinek – Vašaš, Čacho, Vybíral – Václav, Šmída, Smolka – Múčka, Bjalončík, Musliu

Banská Bystrica nastúpila už s uzdraveným kapitánom Tomášom Surovým, ale úvod stretnutia patril hosťom. Boli aktívnejší, do vedenia mohli ísť už v druhej minúte po dobrej koncovke Bjalončíka, Lukáš bol proti. Stav sa menil až v presilovke. Mladíci hrali piati proti trom, no Čacho sa presadil z medzikružia už v čase, keď na ľad vykorčuľoval štvrtý Bystričan. Ďalšie možnosti na zvýšenie skóre mali dvadsiatkári Čacho a Švarc. Domáci ožili až v závere tretiny. Účinný puk nad ľadom vyslal spoza kruhu Sedlák a vyrovnal.

V druhej tretine nevyužili hostia prečíslenie dvoch na jedného. Po strele Jaška Lukáš i so šťastím zasahoval. Vrece s gólmi sa pretrhlo v polovici stretnutia. Vedenie Bystričanom zariadil bekhendom Bubela, o 44 sekúnd neskôr na 3:1 zvýšil pekným švihom z medzikružia Tamáši, Bortňák potom mieril z pravej strany do žŕdky, ale mrzieť ho to nemuselo, pretože po tretej asistencii Hohmanna sa pohotovou koncovkou prezentoval Brittain. V 34. minúte bolo už 5:1. Od modrej vystrelil Sedlák a tečovaný puk skončil za Durným. To však nebolo všetko. Domáci 34 sekúnd pred prestávkou využili presilovku, keď sa ujala Hohmannova prihrávka od zadného mantinelu na produktívneho Brittaina, ktorý znovu pálil bez prípravy.

V tretej časti boli 'barani' pri chuti, do vyložených šancí sa dostali postupne Lamper, Bortňák, Dame-Malka a Bubela, no Durný vytiahol výborné zákroky. Na opačnej strane zaujal prienik Smolku, tiež bez gólového efektu. Bystričania napokon ťažili z tlaku zo skončenej presilovky v 49. minúte, v tlačenici pred bránkou uspel Gabor – 7:1. Do streleckej listiny sa ešte chceli zapísať Lamper a Bortňák, no dopriate to bolo hosťujúcemu Smolkovi, ktorý zakončoval bekhendom po ľade. O ôsmy domáci gól sa po rýchlom protiútoku postaral Lunter a zariadil ním napokon konečný stav - 8:2.