Ľuboslava, Ľuboslav
11°C  Dážď  |  Bratislava
13.09.2017, 22:41 | Šport | Futbal

Hamšíkov Neapol prehral so Šachtarom, Ronaldo to rozbalil vo veľkom

Futbalisti talianskeho SSC Neapol vstúpili do skupinovej fázy Ligy majstrov 2017/2018 prehrou.

V stredajšom zápase F-skupiny nestačili v Charkove na ukrajinského zástupcu Šachtar Doneck, ktorému podľahli 1:2. S kapitánskou páskou hral do 60. minúty Slovák Marek Hamšík.

Šachtar otvoril skóre stretnutia v 15. minúte po zásahu brazílskeho útočníka Taisona, Neapol po inkasovanom góle síce zvýšil tlak, ale tesne po prestávke využil nedorozumenie v ich obrane Argentínčan Facundo Ferreyra. "Partenopei" síce znížili v 72. minúte po úspešnom pokutovom kope Arkadiusza Milika, ale k zisku minimálne bodu ich už v ďalšom priebehu súper nepustil. V druhom stretnutí skupiny si pripísali hladké víťazstvo hráči Manchestru City, na pôde Feyennordu Rotterdam triumfovali 4:0.

Úspešne vykročil za obhajobou titulu v LM Real Madrid, po dvoch ligových remízach v rade si napravil chuť hladkou výhrou 3:0 nad APOEL Nikózia v rámci H-skupiny. V základnej zostave "bieleho baletu" nechýbal Cristiano Ronaldo a výkon okorenil dvoma gólmi. Víťazne vstúpil do súťaže aj Tottenham Hotspur, na domácom trávniku zaznamenal víťazstvo 3:1 nad Borussiou Dortmund.

Remízou 2:2 sa skončil v E-skupine duel medzi FC Liverpool a FC Sevilla. Španielsky zástupca vyhrával už od 5. minúty zásluhou Wissama Ben Yeddera, ale zverenci trénera Jürgena Kloppa ešte do prestávky otočili. O vyrovnanie hostí sa postaral v 72. minúte Joaquin Correa. Aj druhé stretnutie v "éčku" sa skončilo deľbou bodov, NK Maribor remizoval so Spartakom Moskva 1:1.

Futbalisti RB Lipsko získali vo svojom historicky prvom zápase v pohárovej Európe bod za remízu 1:1 s AS Monaco. Za nemecký tím skóroval v 33. minúte Emil Forsberg, ale francúzsky majster odpovedal už o minútu neskôr Yourim Tielemansom. Porto zaznamenalo na úvod prehru, keď doma podľahlo v G-skupine Besiktasu Istanbul 1:3.

NK Maribor - Spartak Moskva 1:1 (0:0)
Gól: 85. Bohar - 59. Samedov, rozhodoval: Aytekin (Nem.)

FC Liverpool - FC Sevilla 2:2 (2:1)
Góly: 21. Firmino, 37. Salah - 5. Ben Yedder, 72. Correa, ČK: 90+4. Gomez (Livepool) po 2 ŽK, rozhodoval: Makkelie (Hol.)

Šachtar Doneck - SSC Neapol 2:1 (1:0)
Gól: 15. Taison, 58. Ferreyra - 72. Milik (z 11 m), rozhodoval: Zwayer (Nem.)
      /M. Hamšík (Neapol) hral do 60. minúty/

Feyenoord Rotterdam - Manchester City 0:4 (0:3)
Góly: 2. a 63. Stones, 10. Agüero, 25. Gabriel Jesus, rozhodoval: Marciniak (Poľ.)

RB Lipsko - AS Monaco 1:1 (1:1)
Góly: 33. Forsberg - 34. Tielemans, rozhodoval: Oliver (Ang.)

FC Porto - Besiktas Istanbul 1:3 (1:2)
Góly: 21. Tošič (vlastný) - 13. Talisca, 28. Tosun, 86. Babel rozhodoval: Taylor (Ang.)

Tottenham Hotspur - Borussia Dortmund 3:1 (2:1)
Góly: 4. Son Heung-Min, 15. a 60. Kane - 11. Jarmolenko, ČK: 90+2. Vertonghen (Tottenham) po 2 ŽK, rozhodoval: Rocchi (Tal.)

Real Madrid - APOEL Nikózia 3:0 (1:0)
Gól: 12. a 51. C. Ronaldo (druhý z 11 m), 61. Ramos, rozhodoval: Bastien (Fr.)