Matúš
13°C  Dážď  |  Bratislava
13.09.2017, 16:14 | Šport | Hokej

Ďalší nešťastný trip: Slovan nestačil ani na Kchun-lun!

Hokejisti Slovana Bratislava neuspeli v stredu v druhom z troch zápasov na klziskách súperov v KHL, keď podľahli v Šanghaji Červenej hviezde Kchun-lun 0:2.

Zverenci trénera Miloša Říhu tak zaznamenali už piatu prehru v rade.

Domáci sa ujali vedenia v 19. minúte vyrovnanej prvej tretiny zásluhou A. Kosticyna. Od druhého dejstva už mali navrch a v 28. minúte využil Brulé presilovku 5 na 3. V treťom dejstve "belasí" pridali, ale gólu sa nedočkali.

V drese domácich sa predstavili aj dvaja bývalí hráči Slovana z uplynulej sezóny - slovenský obranca Marek Ďaloga a kanadský center Kyle Chipchura.

Slovan zakončí trip v piatok o 11.30 h na ľade Amuru Chabarovsk. V stredu 20. septembra o 19.00 h privíta na domácom klzisku AK Bars Kazaň.

Červená hviezda Kchun-lun - Slovan Bratislava 2:0 (1:0, 1:0, 0:0)

Góly: 19. A. Kosticyn, 28. Brulé (Wolski). Rozhodovali: Kuljov, Fatejev - Bersenjov, Judin, vylúčení: 3:4, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, 2200 divákov.

Kchun-lun: Hellberg – Kulda, Kinrade, Järvinen, Blacker, Bellemore, Ďaloga, Vorobej – Ponikarovskij, Brulé, Wolski – Yip, Kane, DeFazio – A. Kosticyn, Chipchura, Thuresson – Jaw, Lockhart, Jüe

Slovan: Mazanec - Meszároš, Taimi, Ebert, Barker, Voráček, Švarný, Kozák, Hedera - Kašpar, Viedenský, Skalický - Řepík, Genoway, Smoleňák - Hrnka, Mikuš, Buchtele - Šerbatov, Sádecký, Šťastný