31.08.2017 22:49 | Šport

Boj o Rusko vrcholí: Šláger dňa s prekvapivým výsledkom, hetrik Ronalda!

V šlágri štvrtkových kvalifikačných zápasoch MS 2018 v Rusku vyhrali v A-skupine Francúzi nad Holanďanmi v parížskom Saint-Denis 4:0.

V tabuľke poskočili na prvé miesto o tri body pred druhých Švédov, ktorí prehrali v Bulharsku 2:3. "Les Bleus" dostal po šikovnej akcii už v 14. minúte do vedenia Antoine Griezmann. "Oranjes" v prvom polčase takmer nič neukázali, v tom druhom sa síce snažili viac, ale po vylúčení Kevina Strootmana ich nádherným gólom zrazil definitívne do kolien premiérovým reprezentačným gólom Thomas Lemar. Ten strelil aj tretí gól vicemajstrov Európy a v nadstavenom čase tiež prvý reprezentačný gól dosiahol Kylian Mbappé. V treťom súboji sa nečkala výhra domáceho Luxemburska nad Bieloruskom 1:0.

Belgičania potvrdili výbornú fazónu a zápas H-skupiny v Liege s outsiderom z Gibraltáru vybavili už v prvom polčase, v ktorom súpera prevalcovali šiestimi gólmi. Hoci v 40. minúte dostal domáci Axel Witsel červenú kartu, Eden Hazard ešte pred polčasom zvýšil na 6:0. V druhom polčase ešte dokonali hetrik Thomas Meunier a Romelu Lukaku a "červení diabli" vyhrali vysoko 9:0. Belgičania majú bilanciu 6 výhier a 1 remíza, sú o šesť bodov lídrom tabuľky pred druhým Gréckom, ktoré remizovalo doma s Estónskom bez gólov. Bosna a Hercegovina vyhrávala na Cypre 2:0, ale prehrala 2:3.

Stopercentnú bilanciu 7 výhier zo 7 zápasov majú Švajčiari v B-skupine. Tí vyhrali na ťažkom a podmočenom teréne v St. Gallene nad Andorrou 3:0. Súboj museli aj dvakrát prerušiť a odstraňovala sa voda z hracej plochy. Pred druhým Portugalskom, ktoré doma zdolalo outsidera z Faerských ostrovov 5:1 majú Helvéti trojbodový náskok. V Porte strelil hetrik kapitán majstrov Európy Cristiano Ronaldo. Boli to jeho reprezentačné zásahy číslo 76, 77 a 78, čím sa osamostatnil cez Maďara Sándora Koscisa na druhom mieste európskych reprezentačných strelcov.