Jakub
22°C  Polooblačno  |  Bratislava
19.06.2017, 21:27 | Šport | Futbal

Slováci nemajú postup vo svojich rukách! Už teraz je jedno isté...

Slovenskí futbaloví reprezentanti do 21 rokov si na majstrovstvách Európy tejto vekovej kategórie tentoraz vymenili úlohu so súperom.

Kým v prvom stretnutí prehrávali s Poliakmi 0:1 a triumfovali 2:1, pondelňajší duel A-skupiny proti Angličanom sa vyvíjal i skončil naopak.

Zverenci Pavla Hapala viedli od 23. minúty gólom Martina Chriena. Na začiatku druhého dejstva však tím pod trénerským vedením Adriana Boothroyda zaradil vyššiu rýchlosť, Alfie Mawson vyrovnal v 50. a Nathan Redmond o jedenásť minút neskôr stanovil rezultát. Autora víťazného gólu vyhlásila Európska futbalová únia (UEFA) za Muža zápasu.

"Nesmierne ma mrzí, že sme neboli schopní minimálne bodovať. Prvý polčas a začiatok druhého neboli podľa našich predstáv. Chceli sme sa vyvarovať chýb, ale stratili sme veľmi veľa ľahkých lôpt, z toho sa Angličania dostali do tlaku. Išli sme do vedenia po krásnom góle, ale aj kvalitou protivníka sme sa ocitli v hlbokej defenzíve. Bránili sme dobre, v prvom polčase si Angličania neutvorili stopercentnú šancu. V druhom dejstve mali protiútoky a v nich sú silní, ako aj v situáciách jeden na jedného," povedal Hapal.

Práve na rýchlosť Angličanov upozorňoval český kouč pred zápasom a rýchla akcia rozhodla o jeho osude. Útočník Tammy Abraham podržal loptu, kapitán James Ward-Prowse preniesol loptu na Nathana Redmonda, ktorý sa uvoľnil do pokutového územia a nezadržateľne skóroval. Nemusel to však byť posledný gólový okamih, mladí Slováci nezložili zbrane a búšili do oponenta zvučného mena: "Anglicko má veľmi dobré mužstvo. Posledných tridsať minút sme ich zatlačili tak, že nevedeli, kam skočiť. Som pyšný na hráčov. Myslím si, že je ojedinelé, vidieť Angličanov na konci zdržovať. Nemali sme toľko šťastia, veľmi dobre bránili. Ťažko sme sa presadzovali, ale nejaké možnosti sme mali, boli tam zblokované strely. Na tomto výkone, predovšetkým na záverečných tridsiatich minútach, sa dá stavať v nasledujúcom súboji."

V ňom sa Slovensko stretne vo štvrtok so Švédskom. Jedna prehra však pri takomto formáte turnaja zmení mnohé a účasť v semifinále preto už nezávisí iba od tohto výsledku. Pokiaľ aj Slovensko zdolá obhajcu titulu, Anglicko si prípadným víťazstvom nad Poľskom zabezpečí prvé miesto. "Už teraz je isté, že o postupujúcom a možno aj o dvoch rozhodnú posledné zápasy, čo necháva napätie v našej skupine. V kabíne som povedal, že sa nič nedeje, o postup sa môžeme pobiť, aj keď to už nemáme v rukách," dodal Hapal. Slovensko má v tabuľke A-skupiny na konte tri body za víťazstvo nad domácim Poľskom, Anglicko nazbieralo o jeden viac, keď na úvod šampionátu remizovalo so Švédskom.