29.05.2017 08:00 | Šport | Futbal

Berova exportná delovka rozhodla: V súboji štyroch Slovákov sa zaskvel len on!

Druhý zárez na pažbe!

Matúš Bero (21) zariadil Trabzonsporu výstavným gólom remízu 1:1 na ihrisku Fenerbahce. V závere šlágra 33. kola tureckej futbalovej ligy sa stretla na ihrisku až štvorica Slovákov. Druhý polčas odohral stopér Ďurica. V drese domácich nechýbal Škrtel, na tri minúty vybehol i Stoch.

Na parádne torpédo Bera spoza šestnástky bol skúsený brankár Volkan Demirel prikrátky. Lopta sa odrazila od žrde do siete. „Po siedmich rokoch sa nám konečne podarilo bodovať na ihrisku Fenerbahce. Škoda len, že to nestačilo na postup do Európskej ligy,“ prezradil pre Nový Čas strelec nádherného zásahu. „Strela mi perfektne sadla. Sám som bol prekvapený, aký smer nabrala. Gól by som rád venoval mojej priateľke Klaudii a rodine. Zaslúžia si to. Som im nesmierne vďačný za podporu v cudzom prostredí.“

Hoci je Bero pravák, skóroval ľavačkou tak, akoby bol rodený univerzál. „Ľavá noha je naozaj moja slabšia. No napriek tomu som ňou dal skoro polovicu gólov. Mám totiž vo zvyku si loptu počas behu na ňu prehodiť a potom sa pokúsiť o streľbu. Vždy si verím, že by to mohlo padnúť do bránky.“ Sobotňajšia remíza je úspechom hostí, ale lepšie ako na 6. mieste už neskončia. „Bol to veľký zápas. Po ňom sme sa všetci stretli na kus reči. Veď sa veľmi dobre poznáme. Ďurica si so Škrtelom vymenili dresy. U nás zavládlo sklamanie, keďže sme nepostúpili do pohárovej Európy. Zbabrali sme si to sami,“ dodal Bero.