22.04.2017 08:40 | Šport | Hokej

Chára je stále v hre: Boston znížil stav série!

Hokejisti Bostonu zvíťazili v piatom súboji štvrťfinále Východnej konferencie NHL na ľade Ottawy 3:2 po dvojnásobnom predĺžení a znížili stav série na 2:3.

Bruins vedení kapitánom Zdenom Chárom prehrávali na začiatku druhej tretiny 0:2, ale dokázali skóre otočiť. Hrdinom duelu sa stal nováčik Sean Kuraly, ktorý v 38. minúte vyrovnal na 2:2 a v 31. minúte predĺženia rozhodol o triumfe hostí. Chára bol časom 36:46 najvyťaženejším korčuliarom svojho tímu. "Medvedi" sa tak udržali v hre o postup, šiesty zápas je na programe v noci na nedeľu (1.00 SELČ) na ľade Bostonu.

V sérii 1. kola play off medzi víťazom základnej časti Washingtonom a Torontom je po piatich zápasoch stav 3:2 pre Capitals. Hráči z hlavného mesta USA zdolali v noci na sobotu Maple Leafs 2:1 po predĺžení a znovu sa ujali vedenia v sérii. Víťazný gól domácich strelil v 64. sekunde extračasu veterán Justin Williams. V drese Toronta odohral slovenský obranca Martin Marinčin 13:56 min. Washington môže spečatiť svoj postup do konferenčného semifinále v noci na pondelok, keď je na programe šiesty zápas na ľade súpera (1.00 SELČ).

1. kolo play off NHL /na štyri víťazstvá/
      piate zápasy štvrťfinále Východnej konferencie
      WASHINGTON CAPITALS - TORONTO MAPLE LEAFS 2:1 pp (1:0, 0:1, 0:0 - 1:0)
      Góly: 19. Oshie (Bäckström, Shattenkirk), 62. Williams (Kuznecov, Johansson) – 26. Matthews (Nylander, Hyman). Brankári: Holtby - Andersen, strely na bránku: 28:25, 18.506 divákov.
      /stav série: 3:2/

OTTAWA SENATORS - BOSTON BRUINS 2:3 pp (1:0, 1:2, 0:0 - 0:0, 0:1)
      Góly: 12. Stone (Hoffman, Brassard), 21. Pageau (Stalberg, Burrows) – 29. Pastrňák (Marchand, Bergeron), 38. Kuraly (Backes, Morrow), 91. Kuraly (Backes, McAvoy). Brankári: Anderson - Rask, strely na bránku: 43:38, 19.209 divákov.

Slováci v akcii:
      Zdeno Chára (Boston)      36:46 0 0 0  0 0 0
      Martin Marinčin (Toronto) 13:56 0 0 0  0 0 0
      /legenda: za menom nasleduje počet odohratých minút, góly, asistencie, body, +/-, strely na bránku, trestné minúty/