11.12.2016 17:13 | Šport | Futbal

Žilina opäť uštedrila súperovi debakel: Odniesli si to hráči Michaloviec!

Žilinčania mohli po sobotňajšom zaváhaní svojich prenasledovateľov zvýšiť svoj náskok na čele tabuľky a usilovne na tom začali pracovať hneď od úvodu.

Po úvodnom zoznamovaní sa so súperom sa v 9. min. uvoľnil na ľavej strane Hlohovský, poslal výborný center pred bránu Maceja a nabiehajúci Špalek ju pohodlne poslal do siete. Hostia potom dobre prehusťovali priestor a snažili sa domácich nepúšťať do šancí, lenže v 23. min. spracoval Podhorin dlhý center domáceho Vavra tak nešťastne, že Macej aj napriek veľkej snahe nedokázal už loptu smerujúcu do brány Michaloviec zastaviť. Žilinčanom tak súper pomohol prekonať métu 50 strelených gólov v jesennej časti, čo sa doteraz žiadnemu z tímov v najvyššej súťaži nepodarilo.

Po polhodine hry si na Hlohovského center zľava vyskočil v malom vápne najvyššie Haskič a strelil už tretí gól svojho tímu. Šošoni na ihrisku dominovali a o dve minúty to gólom z hranice 16-tky do ľavého dolného rohu Macejovej brány po Maboukovej prihrávke potvrdil Hlohovský. Domáci tak už do polčasu rozhodli o svojom víťazstve a čakalo sa, čo predvedú v druhom dejstve.

Otvoriť galériu

Hostia v polčase dvakrát striedali, ale už po troch minútach opäť inkasovali, keď sa na center Bosniaka Letiča do vzduchu zavesil jeho krajan Haskič a po druhý raz v zápase prekonal Maceja. Michalovčania mohli znížiť po strele striedajúceho Regáliho, ale Volešák si s jeho pokusom poradil. V 52. min uzavrel poltucet v bráne hostí Hlohovský, ktorému loptu pekne prihral Haskič a pre domáceho kanoniera nebol problém trafiť do siete bezmocného Maceja. Aktivita domácich s pribúdajúcimi gólmi a minútami neustávala a snažili sa peknými akciami baviť divákov a zvýšiť už aj tak dosť vysoké skóre zápasu.

Hostia si už však viac dávali pozor na ich akcie, a tak ďalší gól neprichádzal. V 83. min. mohol zavŕšiť hetrik Hlohovský, ale Macej jeho strelu vyboxoval a z následného protiútoku pokazil domácemu Volešákovi v 84. min. čisté konto Mensah. V 89. min. ešte hostia mohli v dvoch šanciach znížiť, ale Volešák svoj tím podržal. V 90. min. ešte uzavrel skóre na 7:1 po zlyhaní hostí vzadu strelou do prázdnej brány striedajúci stopér Kaša. Žilinčania tak s 55 strelenými gólmi v jesennej časti a 50 získanými bodmi utvorili nové rekordy súťaže.

MŠK Žilina – MFK Zemplín Michalovce 7:1 (4:0)
      Góly: 30., 48. Haskič, 32., 52. Hlohovský, 9. Špalek, 23. Podhorin (vlastný), 90. Kaša – 83. Mensah. Rozhodoval: Horváth, 1757 divákov
      Zostavy a striedania:
      Žilina: Volešák – Mabouka, Vavro (77. Kaša), Králik, Letič – Diaz – Káčer (70. Cociuc), Škvarka – Špalek (59. Jánošík), Haskič, Hlohovský
      Michalovce: Macej – Podhorin (46. Regáli), Lazarus, Sipľak – Koscelník, Žofčák (46. Tereščenko), Danko, Grič, Šimčák – Kunca, Mensah