22.11.2016 19:47 | Šport | Hokej

Negatívna šnúra sa natiahla: Soči nedalo Slovanu žiadnu šancu!

Hokejisti Slovana Bratislava prehrali v utorňajšom dueli KHL na ľade HC Soči 0:3.

O lepší výsledok sa obrali v druhej tretine, v ktorej mali niekoľko dobrých presilovkových príležitostí, no nevyužili ani jednu a po obrovskej hrúbke Barryho Brusta inkasovali rozhodujúci presný zásah.

Zverenci trénera Miloša Říhu odohrajú na prebiehajúcom tripe ešte dva zápasy. Vo štvrtok o 17.00 h nastúpia na ľade Torpeda Nižnij Novgorod, o dva dni neskôr si zmerajú sily so Spartakom Moskva (15.00).

HC Soči - Slovan Bratislava 3:0 (1:0, 1:0, 1:0)

Góly: 17. Morozov (Mamkin, Skačkov), 40. Zacharčuk (Grebenščikov), 58. Mamkin (Zacharčuk). Rozhodovali: Ravodin, Sidorenko - Zacharenkov, Sazonov, vylúčení: 4:4 na 2 min. navyše Novák (Slovan) za 10 min. za útok na hlavu, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, 5238 divákov

Soči sa od začiatku zápasu pustilo do súpera. Lepšie korčuľovalo, vynikalo v kombinačnej hre i streleckej produkcii, no v úvodných minútach sa upokojujúceho gólu nedočkalo. Rýchlo plynúca prvá tretina sa rozkúskovala až v záverečných piatich minútach, pričom práve vtedy sa udiali najpodstatnejšie momenty. K Hlinkovi si na trestnú lavicu prisadol Novák a Slovan čelil 69-sekundovej presilovke domácich o dvoch hráčov. Soči stačilo štvrť minúty na jej využite, Mamkin vyslal strieľaný puk na bránku a pred Brustom ho šikovne tečoval do siete Morozov. Hernú prevahu "leopardov" dokumentovala aj strelecká produkcia, v ktorej po prvom dejstve triumfovali 12:4.

V druhej tretine sa karta obrátila. Aj Slovan dostal k dispozícii 101 sekúnd dvojnásobnej početnej prevahy, a hoci súpera zovrel pred Barulinom, s ponúknutou príležitosťou napokon nenaložil gólovo. "Belasých" udržala v tempe aj ďalšia presilovka pri vylúčení Padakina, no chýbalo im viac jednoduchosti a pokoja v zakončení. Výbornú fázu stretnutia z ich strany zakončil Ďaloga v 32. minúte strelou do žŕdky. Následne sa hra vyrovnala. Brust si poradil s viacerými nebezpečnými pokusmi vrátane Grebenščikovho nájazdu, no 31 sekúnd vyrobil obrovskú hrúbku. Za bránkou počkal s rozohrávkou, napádajúci Grebenščikov posunul vypichnutý puk Zacharčukovi a ten zvýšil na 2:0.

Aj tretia tretina pokračovala v dobrom tempe. Slovan sa snažil s nepriaznivým výsledkom niečo urobiť, ale smerom dopredu nebol natoľko vitálny, aby našiel recept na prekonanie Barulina. Soči udržalo so súperom korčuliarsky krok a bez väčších problémov zodpovedne vykrývalo priestor v obrannom pásme. V 58. minúte navyše prikrášlilo výsledok, keď sa od modrej presadil Mamkin.