Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK
utorok 23. 1.
Miloš
0°C  Hmla  |  Bratislava
Vaše tipy Máte tip na článok, zaujímavé fotografie alebo video? Pošlite nám ich! Poslať tip
05.03.2016, 23:30 | Voľby 2016
Foto Online

Voľby 2016 ONLINE | Slovensko už hlbšie padnúť nemôže: Český europoslanec nás zhodil pred celou Európou!

Po šokujúcich výsledkoch markizáckeho exit poll začínajú vychadzať prvé oficiálne čísla!

Kto bude vládnuť najbližšie štyri roky? Budú predčasné voľby? Toto sú najdôležitejšie otázky, ktoré si kladú Slováci.

Výsledky volieb po zrátaní 99 % hlasov:

Výsledky Otvoriť galériu

ONLINE: Výsledky parlamentných volieb 2016
00:09

Milí diváci, ďakujeme vám za obrovskú priazeň počas volebného víkendu. Povolebný online sa teraz končí, ale najaktuálnejšie informácie vám aj naďalej nonstop prinášame na Čas.sk. 

22:11

Pozrite si bašty Smeru, Kotlebu či SaS v interaktívnej mape, ktorá je hore v tomto článku. V ktorých krajoch získali najviac percent?

21:30

Úradnícku vládu by Danko videl nerád. "Je to o nás bez nás," povedal. Označil to za prejav nefunkčnosti parlamentnej demokracie. Chce tomu zabrániť. Rád by sa vyhol aj predčasným voľbám. Ak by však k tomu došlo, je pripravený bojovať o mandát. Danko povedal, že takýto výsledok volieb si zaslúžili všetci politici vrátane SNS. Zo xenofóbnej strany v parlamente sa treba podľa neho poučiť. Poďakoval svojim voličom za dôveru. Cíti sa zodpovedne. Bude robiť všetko pre to, aby ľudí nesklamal.

21:28

Predseda SNS chce Kiskovi tlmočiť svoje postoje. "Že mám vážnu obavu o deštrukciu právneho systému a poviem aj názor na to, ako chcem v tomto politickom boji pokračovať," uviedol. SNS z povolebných rokovaní vylúčila iba Kotlebovu stranu. Podmienkou pre spoluprácu s akoukoľvek stranou je podľa neho zmena zákona o politických stranách. "Musia prísť pravidlá pre strany, ktoré súťažia. V Rakúsku si nikto nedovolí kúpiť stranu pred voľbami," podotkol. Kritizoval tiež politické subjekty, čo majú málo členov. Na Slovensko chce podľa jeho slov vrátiť parlamentnú demokraciu.

21:27

Predseda SNS Andrej Danko sa má v pondelok poobede stretnúť s Andrejom Kiskom. Ide o oficiálne stretnutie, pozvanie dostali aj lídri všetkých relevantných politických strán. Kiska ich podľa neho pozval pre výsledky parlamentných volieb. 

21:09

Slovenské parlamentné voľby vyústili v zmätok, neexistuje jasná cesta k stabilnej vláde a črtá sa vyhliadka na politickú krízu len niekoľko mesiacov pred tým, ako SR v júli prevezme rotujúce predsedníctvo v Rade Európskej únie. Uviedol to v nedeľu v rozsiahlom analytickom materiáli o slovenských voľbách politický týždenník EÚ Politico.

20:48

Polícia v priebehu parlamentných volieb zaznamenala celkovo 51 podnetov. Z nich päť sa týkalo podozrenia z možného spáchania trestného činu. V dvoch prípadoch už polícia začala trestné stíhanie, v ďalších troch prípadoch prebiehajú ešte doplňovacie úkony. Na nedeľnom brífingu to povedal viceprezident Policajného zboru SR Ľubomír Ábel s tým, že parlamentné voľby 2016 mali v celku pokojný priebeh.

20:23

Spracovanie výsledkov parlamentných volieb bolo komplikované a náročné a nezaobišlo sa bez spomalení. Uviedla to predsedníčka Štatistického úradu (ŠÚ) SR Ľudmila Benkovičová. Štatistici dokonca zaznamenali hekerský útok. Stalo sa to v čase od 22.50 h do 23.20 h. "Štatistický úrad má bezpečnostný projekt, v zmysle ktorého sme problém riešili a po 23.20 h nabehli štandardné pomery," priblížila Benkovičová s tým, že útok sa týkal komunikačnej infraštruktúry.

Tlačová
20:07

"Slovenská volebná lekcia - populizmus nie je kľúčom k vláde, ale skôr k otvoreniu dverí ešte populistickejším a krajným politickým subjektom," vyhlásil český europoslanec Pavel Telička (ANO). Šéf ODS označil úspech krajnej pravice za varovanie pre celú Európu. "Je varujúce, že sa voliči rozhodli podporiť niekoho, koho názory do demokratickej spoločnosti nepatria. Nesmieme dopustiť, aby sa niečo také opakovalo aj u nás," uviedol.

19:23

Štátna komisia pre voľby a kontrolu financovania politických strán potvrdila predbežné výsledky sobotných (5. 3.) parlamentných volieb na Slovensku. Oficiálnym víťazom sa stala strana Smer-SD so ziskom 28,28 %, čo jej vynieslo 49 kresiel v parlamente. Okrem nej bolo v boji o kreslá do Národnej rady SR úspešných ešte sedem strán. Volebná účasť dosiahla 59,82 %.

19:18

Po poďakovaniach všetkým zúčastneným a zodpovedným za hladký priebeh volieb teraz volebná komisia začína predstavovať podrobnejšie výsledky podľa jednotlivých častí Slovenska.

19:10

Štátna komisia pre voľby a kontrolu financovania politických strán začala tlačovú konferenciu k oficiálnym výsledkom volieb.

18:12

Kotleba ženie Slovákov do ulíc, vypuknúť to má už zajtra! Viac informácií nájdete tu.

Marian Kotleba
17:58

OKS vidí tri príčiny úspechu extrémistických a nesystémových strán. 

Na Slovensku sa podľa nej trvalo ignoruje potreba vyrovnať sa s minulosťou, a to nielen fašistickou, ale aj komunistickou. Neznalosť kritických súvislostí a nekritické prijímanie tendenčných výkladov dejín vedú k príliš širokej akceptácií extrémistov aj v politickom živote krajiny, píše sa vo vyhlásení. 

Ďalej OKS vníma mäkký postoj polície a prokuratúry k prejavom rasovej a náboženskej neznášanlivosti, či priamo k rasovo motivovanému násiliu. Neexistencia jasných výsledkov stíhania podobných skutkov motivuje extrémistov k rozširovaniu ich poľa pôsobnosti a živí aj ich politické ambície. 

Za tretí dôvod označila dlhodobé neriešenie často zložitej situácie v niektorých regiónoch Slovenska. Sľuby namiesto skutkov, všadeprítomná korupcia a rozkrádanie verejných zdrojov, neriešenie závažných problémov zdravotníctva a školstva spôsobujú frustráciu občanov, ktorí následne volia extrémistov ako formu protestu proti vládnej moci, skonštatovala OKS.

17:56

Hlboké znepokojenie z celkových výsledkov parlamentných volieb vyjadrila mimoparlamentná strana OKS. Jej predseda Ondrej Dostál vo voľbách uspel a do budúceho parlamentu sa dostal na kandidátke strany SaS.

17:29

V nedeľu o 19:00 je pripravená tlačová konferencia Štátnej komisie pre voľby a kontrolu financovania politických strán o výsledkoch parlamentných volieb. O výsledkoch budeme, samozrejme, informovať.

16:34

Prezident SR Andrej Kiska zrušil svoj nedeľný program, ktorý mal v lyžiarskom stredisku Jasná, kde mal navštíviť preteky Svetového pohára žien v alpskom lyžovaní. Dôvodom sú výsledky parlamentných volieb, informoval TASR riaditeľ komunikačného odboru Kancelárie prezidenta SR Roman Krpelan. Krpelan uviedol, že Kiska už pricestoval do Bratislavy z Popradu, kde bol počas víkendu a kde v sobotu (5.3.) odvolil. Pripravuje sa na politické rokovania, spresnil jeho aktuálny program. Prezidentská kancelária oznámila, že Kiska sa v pondelok (7.3.) vyjadrí k výsledkom volieb a ďalším krokom, ktoré podnikne. Prezident v zmysle Ústavy SR rozhoduje okrem iného o tom, kto z predstaviteľov strán, ktoré uspeli v parlamentných voľbách, bude poverený zostavením novej vlády.

16:33

Pod názvom Posun doprava po voľbách na Slovensku - Fico stratil absolútnu väčšinu priniesol v nedeľu materiál o výsledkoch sobotňajších parlamentných volieb rakúsky mienkotvorný denník Der Standard vo svojom internetovom vydaní.

16:12

Výsledky parlamentných volieb na Slovensku ukázali, že stávka premiéra Roberta Fica na obavy z prisťahovalcov mohla prospieť ďalším kandidátom, napísal v nedeľu britský denník Guardian. Informoval, že ultrapravicová radikálna strana Mariána Kotlebu získala 8,2 percenta hlasov, čo je takmer trojnásobok toho, čo predpovedali predvolebné prieskumy. Guardian na svojej webovej stránke pripomenul, že Kotleba sa v minulosti ukazoval v uniformách pripomínajúcich Slovenský štát a bol vyšetrovaný pre šírenie nenávisti voči rómskej menšine, nebol však uznaný vinným. A dodal, že do parlamentu sa prekvapivo dostala aj nová antiimigračná strana podnikateľa Borisa Kolára.

16:02

V sobotu ste pred mnohými volebnými miestnosťami mohli stretnúť ľudí z iniciatívy Zastavme hazard po tom, ktorí organizovali protestnú akciu a zbierali podpisy. Ako to dopadlo? Čítajte tu.

15:54

Ak novú vládu zostaví strana Smer-SD, na jej čele musí stáť Robert Fico. V nedeľnej povolebnej diskusii v TV Markíza to uviedol podpredseda Smeru-SD Robert Kaliňák. Odmietol, že by mohli pri nasledujúcich rokovaniach vyjsť pravicovým stranám v ústrety tým, že v záujme dohody obetujú svojho predsedu.

Robert Kaliňák
15:34

O volebnom dianí a výsledkoch sobotňajšieho hlasovania na Slovensku priebežne informovali i poľské médiá. V materiáli sa zdôrazňuje víťazstvo Smeru-SD so stratou absolútnej väčšiny, druhé miesto SaS, ako aj fakt, že po prvý raz bude mať v Národnej rade SR zastúpenie krajne pravicová strana Kotleba - ľudová strana Naše Slovensko.

15:15

Najúspešnejšou stranou parlamentných volieb 2016 v Bratislave bola strana SaS, ktorá z celkového počtu 257 505 platných hlasov získala 68 767, čo je 26,70 percenta. Účasť voličov v Bratislave bola v týchto voľbách na úrovni 66,90 percenta. Vyplýva to z neoficiálnych výsledkov na stránke Štatistického úradu (ŠÚ) SR.

15:00

Víťaz sobotňajších (5.3.) parlamentných volieb Smer-SD by podľa svojho podpredsedu Petra Pellegriniho o zostavení vlády mohol rokovať s viacerými stranami. "Vidím päť relevantných strán, ktoré oslovíme na spoluprácu," uviedol v nedeľnej diskusnej relácii RTVS. 

Rozšírenú správu nájdete tu.

14:39

Líder Ľudovej strany Naše Slovensko Marian Kotleba sa pred novinármi vyjadril k nečakanému úspechu vo voľbách a svojich želaniach do budúcna.

Na snímke
14:23

Tieto voľby priniesli naozajstné zemetrasenie na slovenskej politickej scéne. Voliči v týchto voľbách vyjadrili obrovskú nespokojnosť so spôsobom fungovania väčšiny parlamentných strán. Povedal pre TASR v reakcii na výsledky parlamentných volieb prezident Združenia podnikateľov Slovenska (ZPS) Ján Oravec. Podľa neho voliči stranám vystavili účet a potrestali niektoré tým, že im dali stopku v parlamente, iné oslabili a dali dôveru novým subjektom, ktoré v parlamente budú mať premiéru. Straty vládnej strany zasa poukazujú na skutočnosť, že ani na Slovensku sa nedá dlhodobo vládnuť korumpovaním vybraných skupín voličov sociálnymi balíčkami, vlakmi zadarmo, či vratkami za plyn, povedal Oravec.

14:11

V diskusii na Markíze došlo k slovnému konfliktu medzi Kollárom a Matovičom. Kollár sa vyjadril, že čakal podraz od SMERu, ale dočkal sa ho od Matoviča, ktorý spustil "na Facebooku hejt". Líder OĽaNO to označil za klamstvo. Kollár potom nadviazal na slová Sulíka o tom, že treba za všetkým urobiť hrubú čiaru tým, že je vo vláde nováčik, ale ak to takto funguje, tak tú čiaru urobí. Puškárová na konci relácie podotkla, že je zvedavá, či si rozhádaní politici napokon podajú ruky.

Politici
13:52

Boris Kollár odmieta vstúpiť do pravicovej vlády. Bude ich ale podprorovať. Vyhlásil to v debate v televízii Markíza.

13:38

Český premiér Bohuslav Sobotka zablahoželal Ficovi. Kvôli veľkému straníckemu roztriešteniu nebudú podľa neho rokovania o novej vláde jednoduché. "Prial by som preto Slovensku, aby malo čo najskôr silnú a stabilnú vládu, s ktorou budeme môcť aj naďalej tesne spolupracovať ako najbližší susedia aj partneri v a V4," uviedol Sobotka. "Na Slovensku bude veľmi ťažké, ak nie priamo nemožné, zostaviť rozumnú vládu," napísal na twitteri vicepremiér a predseda KDU-ČSL Pavel Bělobrádek.

13:16

Kto zasadne do parlamentu? Celý zoznam 150 mien vám prinášame v článku.

12:29

Voľby spôsobili mohutné politické zemetrasenie, konštatovalo internetové vydanie maďarského denníka Népszabadság. Strana premiéra Roberta Fica Smer-SD získala Pyrrhovo víťazstvo. Smer-SD získal prekvapivo slabý výsledok. Most-Híd Bélu Bugára sa síce dostal do parlamentu, avšak vo voľbách účinkoval slabo. SMK už po tretí raz neprekročila prah, ale Kotlebova extrémistická ĽSNS vstupom do NR SR spôsobila zdesenie. 

12:03

Poslednou zápisnicou, na ktorú sa čaká pre skompletizovanie výsledkov parlamentných volieb, je zápisnica z Okresnej volebnej komisie v Piešťanoch. Komisia však stále čaká na zápisnicu z obce Borovce. Tam polícia podľa krajskej policajnej hovorkyne v Trnave Márie Linkešovej preveruje trestné oznámenie pre prečin marenia volieb. Koná tak na základe oznámenia, že jedna obyvateľka obce volila dvakrát.

11:38

Sny o proreformnej vláde, ktorá by posilnila právny štát, bojovala proti korupcii a zabezpečila proeurópske smerovanie, sa skončili. V reakcii na výsledky to vyhlásil predseda Mosta-Híd Béla Bugár. Nevie, ako by spomedzi ôsmich strán mohlo vzniknúť zoskupenie, ktoré by vytvorilo stabilnú proeurópsku vládu. Odmietol spoluprácu s Ľudovou stranou Naše Slovensko Mariana Kotlebu aj so SNS, nevie si predstaviť spoluprácu ani so Sme rodina - Boris Kollár. 

11:36

Predseda aj predsedníctvo KDH je pripravené vyvodiť z volebného výsledku hnutia politickú zodpovednosť. "Po sobote KDH nebude v Národnej rade SR. Je to prvýkrát v jeho histórii a aj preto to považujeme za výrazný neúspech, je to historický fakt. Chceme ponúknuť svoje funkcie na rade KDH i na sneme KDH. Rada bude 19. marca, aby hnutie nabralo novú vitalitu," avizoval Figeľ.

Ján Figeľ ponúkol
11:25

Je to katastrofa kresťanskej demokracie na Slovensku. Politológ Ján Baránek to pre TASR uviedol v súvislosti s výsledkami parlamentných volieb 2016 pre kresťanskodemokratické strany. "Tri takéto strany, KDH, SDKÚ-DS i #Sieť, vo voľbách prepadli, takže na tejto strane politického spektra sa bude musieť niečo udiať," upozornil Baránek. 

11:15

Je to druhý najhorší spôsob, akým sa mohli skončiť voľby, vyhlásil politológ Rastislav Tóth. Podľa neho by aktuálny výsledkový variant negatívne prekonalo iba to, ak by 20 strán získalo po päť percent. Politológ vníma výsledky ako informáciu o rozpade straníckej štruktúry. "Znamenajú, že ľudia sú dezorientovaní, nevedia, čo si počať s právom voliť a potom hľadajú a hľadajú, až napokon volia zo zúfalstva strany, ktoré by ani nemuseli existovať," uviedol Tóth.

11:06

Kotleba – Ľudová strana (ĽS) Naše Slovensko ďakuje každému voličovi, ktorý sa nenechal zastrašiť a odradiť "lživou mediálnou propagandou" a dal jej hlas. Konštatoval to pre TASR Rastislav Schlosár, podpredseda ĽS Naše Slovensko. "Strana chce v prvom rade poďakovať Bohu, bez ktorého pomoci, by sme tento úspech nikdy nedosiahli," uviedol.

11:00

Ako hodnotia zahraničné médiá výsledky volieb. Ich reakcie sú poriadne drsné. Prečítajte si ich v článku.

10:41

Líder Mostu Béla Bugár nevylúčil možnosť predčasných volieb. Zároveň povedal, že so SNS do koalície nepôjde. "Povedzte mi, ako sa dá vytvoriť stabilná vláda," povedal v diskusii na TA3.

10:31

 

Víťazstvo Fica má ale pachuť katastrofálnej porážky. Napísal to rakúsky denník Oberösterreichische Nachrichten (OON). Nemecká stanice ARD uviedla, že tamojšia situácia sa stáva neprehľadnou. Fico podľa ARD utrpel ťažkú ​​porážku. Nemecký denník Die Welt napísal, že Fico síce vyhral, ​​ale musí sa vyrovnať so značnými stratami. Nemecký Der Tagesspiegel poznamenal, že vytvorenie stabilnej vládnej koalície sa zdá nemožné.

10:23

"Psou povinnosťou je zostavenie novej vlády," vyhlásil Fico v televízii TA3. Zároveň potvrdil, že s Mostom-Híd si vie predstaviť spoluprácu. Spolupráca s Kotlebom je ale zrejme vylúčená. Fico si vie predstaviť kolaíciu 5 strán.

10:13

Šéf SNS Andrej Danko nevylučuje z povolebnej spolupráce nikoho okrem strany Mariana Kotlebu. Vyplynulo to z jeho vyjadrenia v diskusii Rádia Expres a Hospodárskych novín. Ako povedal, stretnúť sa vie s každým, vrátane predsedu Mosta-Híd Bélu Bugára. Názorovú zhodu však, rovnako ako podpredsedníčka Mosta-Híd Lucia Žitňanská, nevidí.

10:02

Slováci dali najviac prednostných hlasov lídrovi Smeru Robertovi Ficovi. Kto skončil na ďalších miestach, sa dozviete v článku.

09:36

Premiérovi v deň nebolo všetko jedno. Naznačujú to nielen jeho výroky, ale aj správanie. Pozrite sa, čo robil.

09:29

"Nech bude vláda akákoľvek, vždy budem u nej presadzovať záujmy Bratislavy," zdôraznil Nesrovnal. Poukázal na to, že je potrebné pokračovať v politickej diskusii o systémových riešeniach v prospech finančne podvyživenej Bratislavy.

08:57

V Trenčianskom kraji (TSK) vyhrala voľby do Národnej rady SR strana Smer–SD. Podľa neoficiálnych výsledkov, ktoré zverejnil Štatistický úrad SR, Smer-SD získal v TSK 35,53 % hlasov. V porovnaní s parlamentnými voľbami v roku 2012, kedy Smer-SD získal v TSK 55,25 % hlasov, stratila vládna strana takmer 20 percent voličov.

08:42

Nový Čas sa lídra SNS spýtal, ako vidí budúcu vládu? Andrej Danko vhlásil, že nevie. "Pôjdeme asi k veštici," dodal.

08:40

Ako ste hlasovali v jednotlivých mestách či okresoch? V článku si pozrite prehľad.

08:35

Prezident Andrej Kiska zrušil svoj plánovaný program v Jasnej. Je jasné, že príčinou sú výsledky parlamentných volieb.

08:14

V 18 slovenských väzniciach bola len 4,73-percentná volebná účasť. V deň konania volieb sa vo väzenských ústavoch nachádzalo dovedna 10.142 väzňov - z toho bolo 1473 obvinených a 8669 právoplatne odsúdených. Právo voliť malo 1373 obvinených a 7149 odsúdených. Najviac, až 8,23 percenta, pristúpilo k prenosným volebným urnám v ústave v Bratislave. Na druhej strane vo väzení v Levoči nevyužil svoje volebné právo ani jeden väzeň.

07:57

Zrátaných 99,84 percenta hlasov. Víťazom je Smer-SD so ziskom 28,89 %, po ňom nasleduje SaS s 12,07 % a OĽaNO-NOVA s 11,02 %. Do parlamentu sa dostanú strany SNS, ĽS NS, Sme rodina, Most-Híd a #Sieť.

Výsledky
07:45

Ako by mohla vyzerať nová vláda? Politológ Edurd Chmelár zostavil 4 možné scenáre. Viac info v článku.

07:34

Ako odborníci hodnotia výsledky parlamentných volieb? Pozrite sa v článku!

07:15

99 % hlasov je zrátaných! Výsledky sa už nemenia. Lídrom je Smer, za ním nasleduje SaS, OĽaNO-NOVA, SNS, ĽS NS, Sme rodina, Most-Híd a #Sieť.

Výsledky
07:08

Smer ako víťaz volieb sa bude snažiť zostaviť vládu. Podľa Fica zostavovanie nového kabinetu nebude ľahké, pričom to bude trvať dlhšie ako obyčajne. Potvrdil, že pravdepodobne už dnes začne s prvou komunikáciou. Pripomenul, že Smer-SD pred voľbami nevylúčil žiadnu politickú stranu zo spolupráce.

Robert Fico
06:28

Parlamentné voľby na Slovensku vyhrala strana Smer-SD. Po sčítaní 95,47 % okrskov získala 28,53 %. Po Smere-SD najviac hlasov získala SaS, a to 11,69 %. Tretím bolo hnutie OĽaNO-NOVA s počtom hlasov 10,88 %. Okrem týchto strán sa do parlamentu dostanú aj SNS s 8,7 % hlasov, Kotleba - Ľudová strana Naše Slovensko s počtom hlasov 8,12 %, ďalej Sme rodina - Boris Kollár s počtom hlasov 6,6 %, Most-Híd získal 6,54 % a #Sieť dostala od voličov 5,53 %.

V sobotňajších (5.3.) voľbách tesne neuspelo hnutie KDH a strana SMK, ktoré nedokázali dosiahnuť 5-% hranicu zvoliteľnosti. Po zrátaní 5722 okrskov bola volebná účasť 59,6 %. Slováci si v sobotu volili poslancov do NR SR už po deviaty raz. O priazeň voličov sa uchádzalo 2882 kandidátov z 23 politických subjektov.

05:20

Ani po sčítaní takmer 90 % okrskov sa zostava parlamentných strán nemení. Víťazom je Smer-SD so ziskom 28,68 % hlasov. V poradí druhá je strana SaS s 11,41 % a prvú trojku uzatvára hnutie OĽaNO-NOVA s 10,72 %.

04:40

Zrátané sú už viac než tri štvrtiny (78,59 %) okrskov a z prvého miesta to má do snemovne namierené strana Smer-SD so ziskom 28,85 %. Druhú pozíciu si drží SaS s 10,99 % a tretie je hnutie OĽaNO-NOVA s 10,54 % hlasov. Parlament by neušiel ani SNS s 8,82 %, strane Kotleba – Ľudová strana Naše Slovensko s 8,29 %, Mostu-Híd so 6,69 %, strane Sme rodina – Boris Kollár so 6,52 % a #Sieti s podielom 5,43 %. Voliči by do Národnej rady SR neposlali KDH, ktoré má priebežne 4,87 %.

04:30

Strana Smer-SD má zisk 28,85 %. Druhé miesto patrí SaS s 10,99% hlasov. OĽaNO-NOVA si udržiava 10,54 % hlasov voličov, ďalšia je SNS s nezmenenými 8,82 %, Kotleba Ľudová strana Naše Slovensko s 8,29 %. Nasleduje Most-Híd s 6,69 %, Sme rodina Boris Kollár so 6,52% a #Sieť s 5,43 %. Volebná účasť dosahuje 59,19 %.

03:54

Strana Smer-SD si po sčítaní 65,2 % okrskov naďalej drží vedúcu pozíciu so ziskom 28,92 % hlasov. KDH je už pod 5-% hranicou vstupu do parlamentu. V poradí druhá je strana SaS s 10,88 % a prvú trojku uzatvára hnutie OĽaNO-NOVA s 10,56 %. Kreslá v parlamente získala aj SNS s 8,84 %, Kotleba - Ľudová strana Naše Slovensko s 8,31 %, Most-Híd so 6,64 %, Sme rodina - Boris Kollár so 6,51 % a #Sieť s 5,41 %. Po sčítaní 3908 z 5993 okrskov dosahuje volebná účasť 59,32 %.

03:44

Prvú priečku si drží stále strana Smer-SD so ziskom 28,89 %. Druhé miesto zatiaľ patrí SaS s 10,75% hlasov. OĽaNO-NOVA má 10,51 % hlasov voličov, ďalšia je SNS pri podiele 8,82 %, Kotleba Ľudová strana Naše Slovensko s 8,3 %. Nasleduje Most-Híd s 6,68 %, Sme rodina Boris Kollár so 6,49 %. Brány parlamentu by prekročila aj #Sieť s 5,4 %, KDH s 5,01 % a KDH s 5,27 %. 

03:12

SaS v počte získaných hlasov predbieha v rámci opozičných strán hnutie OĽaNO-NOVA. SaS zatiaľ po sčítaní 50,39 % okrskov získala 10,51 % hlasov. OĽaNO-NOVA má 10,43 % hlasov. Na čele strán, ktoré sa uchádzajú o kreslá v parlamente, je však stále Smer-SD s 29,27 % hlasov.

02:44

Smer-SD si naďalej drží vedúcu pozíciu. Po sčítaní 35,4 % okrskov dosahuje 29,72 % hlasov voličov. V poradí druhá je už strana SaS s 10,51 % a prvú trojku uzatvára hnutie OĽaNO-NOVA s 10,48 %. Kreslá v parlamente získala aj SNS s 9,09 %, Kotleba - Ľudová strana Naše Slovensko s 8,45 %, Sme Rodina - Boris Kollár so 6,56 %, Most-Híd s 5,98 %, #Sieť s 5,52 % a KDH má aktuálne 5,23 %. Po sčítaní 2122 z 5993 okrskov dosahuje volebná účasť 59,69 %.

Diskusia / 537
Autor: Novy Cas
X
Súvisiace články:
Súvisiace články:
Aktuality.sk Správy Ekonomika Šport Život TV program Počasie Horoskopy Fair Play M. Kovačiča 25 rokov Slovenska
Logo reťazca
Tesco avizuje zmeny, nadnárodný reťazec škrtá 1700 pracovných pozícií Aktuality.sk
Rýchle správy
00:00
Komentár Petra Bárdyho: Rómska kriminalita je hlúposť Aktuality.sk
Človek by neveril, že Smer ešte verí rozprávke o tom, že „rómska kriminalita“ získava voličov.
22.1. 22:20
Hnutie ANO odporučilo svojim voličom, aby hlasovali za Zemana Aktuality.sk
Výbor zároveň podporil predsedu hnutia Andreja Babiša ako kandidáta na premiéra pre rokovania o novej vláde.
22.1. 22:10
Pápež sa ospravedlnil obetiam za výroky obraňujúce čilského biskupa Aktuality.sk
Pápež František sa v pondelok ospravedlnil za svoje výroky, v ktorých bránil čilského biskupa Juana Barrosa, podozrivého z krytia pedofilného kňaza Fernanda Karadimu.
Miloš Zeman (73).
Zeman prezradil, čo urobí, ak v prezidentských voľbách prehrá: Skvelé správy pre Babiša!
Zosuv pôdy
Zosuv pôdy strhol autobus: Zahynulo najmenej 13 ľudí, medzi nimi aj maličké bábätko
Putin
Ruský pravoslávny biskup slovne zaútočil na Putina: Toto si voči Vladimirovi nikto nedovolil!
McKayla Maroney
Kauza chlipného doktora, ktorý zneužíval gymnastky: Padali hlavy!
Hand knocking on
Žene zaklopala na dvere nečakaná návšteva: To, čo o pár sekúnd zistila, jej vyrazilo dych!
V americkom
Dráma na strednej škole v Texase: Tínedžer strieľal na rovesníčku, dievča utrpelo zranenia!
Naomi Cambell
Naomi Campbell už nie je single: Sexi supermodelka si nabalila úspešného rapera!
Pri pohybe mu
Foto
Fotky len pre silné povahy! Rodičia sa tešili na bábätko, potom prišiel šok: Chlapček sa narodil BEZ očí!
Radosť domácich
Nová posila: Slovan podpísal kontrakt s čiernohorským útočníkom
Americkí senátori
Koniec shutdownu, ktorý ochromil Ameriku: Senátori sa dohodli na obnovení financovania federálnych úradov
Jej prsia
Foto
Martina minula tisíce na svoje gigantické prsia, to však nie je všetko: Fotky jej TVÁRE kolú oči!
Drobné popáleniny
Foto
Stačil jeden zlý nápad a prišiel o strechu nad hlavou: Dojímavé zábery s jeho jediným priateľom