Futbalista TJ Partizán Osrblie musel po úraze začať úplne odznova. Keď sa totiž prebral po týždni z umelého spánku v nemocnici vo Zvolene, mal problém hýbať rukami a nohami. Navyše veľmi zle videl.
„Bolo a stále to je ťažké obdobie. Priateľ bol v bezvedomí a vo veľmi náročnom stave. Mal masívne krvácanie do mozgu a dolámané všetky kosti v hlave,“ prezradila Milanova priateľka Martina s tým, že našťastie, keď sa prebral, začal vnímať, reagovať a spoznávať ľudí.
Problém so zrakom
Z oddelenia anestéziológie a intenzívnej medicíny ho mohli previezť po dvoch týždňoch na oddelenie pre dlhodobo chorých do Krupiny, odkiaľ ho preložili do nemocnice v Handlovej.
„Chodí na fyzioterapie a učí sa chodiť. Aktuálne je to pomocou bariel. Bolo šťastie, že bol futbalista, a tak mal na sebe svalovú hmotu. No ľavú ruku používa menej, musí ju viac rozhýbať,“ vysvetľuje zronená žena s tým, že jej druh má najväčší problém so zrakom.
„Vidí len obrysy, nie detailne. Chystáme sa v týchto dňoch na vyšetrenie zraku a aj na liečenie do Národného rehabilitačného centra v Kováčovej,“ dopĺňa mama malého synčeka, s ktorým chodí Milana pravidelne navštevovať.
Čo si pamätá nájdete na druhej strane →