"Chceme u detí rozvíjať tvorivosť, logické myslenie a praktické zručnosti už v ranom veku, pretože práve tieto schopnosti sú kľúčové pre ich budúci úspech v modernom svete," priblížil Drucker. TASR o tom informoval manažér komunikácie a hovorca kancelárie rektora STU v Bratislave Juraj Rybanský.
Pozitívny trend vidí minister aj v podpore študentov prostredníctvom štipendijnej schémy na nedostatkové odbory. "Veríme, že toto opatrenie pomôže prilákať viac talentov do kľúčových sektorov a posilní konkurencieschopnosť Slovenska," doplnil.
Predstavitelia STU vyzdvihli v súvislosti s konkurencieschopnosťou a výkonnosťou podporu vedy a inovácií. Navrhli zvýšiť dôraz na technické vzdelávanie a predmety, ktoré sú preň dôležité, na všetkých stupňoch škôl. "Ak chceme byť konkurencieschopní v medzinárodnej súťaži, mali by sme na Slovensku zvýšiť dôraz na inžiniering a prírodné vedy," zhrnul rektor STU v Bratislave Oliver Moravčík.
Prorektor pre strategické projekty, rozvoj, inovácie a prax STU Maximilián Strémy skonštatoval, že podpora vedy, výskumu a inovácií je kľúčová aj pre rozvoj ekonomiky. "Na STU majú výskum a inovácie dôležitú úlohu, ktorú by sme s vyššou podporou štátu radi akcelerovali," dodal.