Podľa bezpečnostných technikov sa účasť pohybovala v rozpätí 42 až 45-tisíc. Protesty budú pokračovať 21. februára. Organizátori v úvode protestu zdôraznili, že ide o výlučne občiansku akciu a dištancujú sa od akýchkoľvek politických aktivít. Vyjadrili túžbu zotrvať v Európskej únii (EÚ), následne bolo prednesené spoločné vyhlásenie organizátorov protestov, ktoré zaznelo na všetkých protestoch. V ňom pripomenuli decembrové stretnutie premiéra Roberta Fica (Smer-SD) s ruským prezidentom Vladimirom Putinom. Ako zdôraznila Lucia Štasselová, viaceré otázky dosiaľ neboli zodpovedané, napríklad ako sa premiér dostal do Moskvy, ako dlho tam zotrval, ani aká bola agenda stretnutia.
Premiéra organizátori vinia z toho, že zo Slovenska robí ruskú guberniu. Poukázali aj na nárast agresivity a nepohodu v spoločnosti. Poukazujú na prepad Slovenska vo viacerých ukazovateľoch, úpadok a rozvrat je podľa nich citeľný v celej spoločnosti. „Prečo stojíme na námestiach slovenských miest, aj miest v zahraničí, kde žije slovenská komunita? Preto, lebo uisteniam, že chcú ostať v EÚ veriť nemôžeme," uviedli. Premiérovi odkázali, že sa neboja a nedovolia únos štátu „Napĺňa nás túžba po pokojnom živote, bezpečnej a prosperujúcej krajine v Európe. Túžba zabojovať o lepší život a budúcnosť pre naše deti," vravia.
Premiéra vyzvali na transparentné vládnutie, dodržiavanie zákonov a rešpektovanie nezávislosti inštitúcií. Vládu i vysokých činiteľov vyzvali na odmietnutie spolupráce s Ruskom, tiež na to, aby prestali útočiť na Ukrajinu a zastavili snahy o zmenu smerovania zahraničnopolitického smerovania Slovenska. Roberta Fica vyzvali na odstúpenie.